Царско село разби Локо (Сф), вече е само на три точки от баража

Отборът на Царско село продължи със силните си изяви напоследък. В двубой от 28-ия кръг на Втора професионална лига воденият от Никола Спасов тим спечели с класическото 3:0 домакинството си на Локомотив (София). С категоричния успех срещу столичните "железничари" Царско село събра 44 точки в актива си и два кръга преди края е само на три точки от третия във временното подреждане Поморие.

В 17-ата минута отборът на Царско село получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар след нарушение на капитана на столичните "железничари" Емил Виячки срещу Светослав Диков. Футболистите на Явор Вълчинов имаха претенции не толкова за отсъдената дузпа, а за немаркирана засада на фаулирания играч на домакините. С изпълнението от бялата точка се нагърби Павел Петков, който не сгреши и откри резултата.

Царско село - Локомотив (София) Четвърт час по-късно голмайсторът на Царско село удвои преднината с много хубав удар извън пределите на наказателното поле. Класическото 3:0 пък оформи Георги Коруджиев с попадението си в даденото от главния съдия продължение на първата част.

Царско село - Локомотив (София) 3:0
1:0 Петков 18’
2:0 Петков 33'
3:0 Коруджиев 45'

Царско село: 12. Димитров, 3. Димов (к), 19. Илиев, 5. Диков, 15. Коруджиев, 2. Радев, 21. Райчев, 14. Кацаров, 8. Петков, 4. Марков, 16. Петков
Старши треньор: Никола Спасов

Локомотив: 24. Любенов, 6. Горанов, 23. Виячки (к), 3. Зюмбюлев, 18. Орачев, 17. Бузукис, 8. Христов, 94. Васев, 9. Георгиев, 11. Манолов, 21. Димитров
Старши треньор: Явор Вълчинов