Трябваше ли да бъде отсъдена дузпа срещу ЦСКА-София и допусна ли реферът две грешки в една ситуация? (снимки)

ЦСКА-София надигра с 1:0 Черно море, в мач от поредния кръг на Първа лига. Най-спорното положение в срещата бе в 90-ата минута, когато варненци претендираха за дузпа, която реферът Никола Попов не им даде.

Тогава Антон Недялков игра с ръка в собственото си наказателно поле. Съдията, след консултация със своя помощник, отсъди нарушение, но прецени, че то е извън наказателното поле и не отсъди дузпа. Дали решението му е правилно, всеки сам може да прецени.

Другата грешка, която допусна Попов в тази ситуация, бе, че сложи топката на линията на големия пеналт. Според футболните правила обаче линията е част от наказателното поле и ако нарушението е там, трябва да се отсъди 11-метров наказателен удар.