Мъжки битки по мотокрос на Гран При Левски

На мотополигона в с. Козар Белене завърши 3-ия кръг на Републиканския ни шампионат по мотокрос Гран При Левски. 93-ма пилоти от 24 клуба караха на трасето, като сред тях имаше и състезатели от Румъния и Чехия. Високите температури и очаквания екшън доведе над 7000 души, които изгледаха днешните състезания в различните класове.

Чудесно представяне на Виктор Бориславов (Мото спорт Варна, КТМ, 44 точки) в МХ 65 в двата манша му донесоха нови 50 точки и първото място на подиума. Виктор караше много сигурно през всичките обиколки и не допусна да бъде изпреварен от конкурентите си. След него остана румънския представител в класа Золтан Ордог (Husqvarna, 40 точки), а трети в двата манша финишира Християн Георгиев (НСА Моторспорт, КТМ).

В МХ 85 Димитър Грозданов (МСК Калабак 1969, КТМ) триумфира, като спечели двете състезания в неделния ден и записа пълен актив от 3-ия кръг. След него останаха Виктор Нейчев (Еър макс рейсинг, КТМ, 42 точки) и Радостин Михайлов (Несебър мото, Suzuki, 38 точки). Завършилият на второ място в първия манш Кристиян Иванов (НСА Моторспорт, КТМ) получи повреда в мотора малко след старта във втория манш и не успя да финишира.

При МХ 2 и в двата състезателни манша още от старта колоната повеждаше Хакан Халми (МСК Севлиево, КТМ, 50 точки). Пилотът караше убедително във всичките обиколки, за да се качи на първото място за награждаване. С две втори места завърши Алекс Димитров (Мото спорт Варна, КТМ, 44 точки), а трети - Тони Цветков (Панчо рейсинг тийм, Yamaha).

Румънският състезател Адриан Радута (Yamaha) нямаше проблеми в МХ1 и записа нови 50 точки за генералното класиране на родния шампионат. Радута финишираше с близо минута и в двата манша пред Ивелин Манев (Моторейсинг, КТМ, 44 точки) и Кристиян Кръстев (Панчо рейсинг тийм, Kawasaki, 40 точки).

В най-многолюдния клас МХ стартираха 39 пилота. Във вчерашния ден се проведе първия манш, който беше спечелен от Мартин Тодоров (Еър макс рейсинг, КТМ, 45 точки), а днес победата извоюва с много силно представяне Владимир Попов (НСА Моторспорт, Kawasaki), който с общ сбор от двата манша – 47 точки, се качи на първото място за награждаване. Зрителите в неделния ден, наблюдаваха как Юлиян Райчев (Панчо Рейсинг тийм, Kawasaki) поведе още от старта и в продължение на 7 обиколки водеше колонaта. Едва в предпоследната обиколка Райчев беше изпреварен от Попов и с актив от 42 точки, остана трети за кръга в Гран При Левски. Втори на подиума се качи Мартин Тодоров.

Въпреки силната конкуренция, лекарските екипи нямаха влизания на трасето и състезанията преминаха по програма, в духа на феърплея и без инциденти.