Разсеян вратар лиши Алавес от допълнителни приходи

Алавес водеше с 1:0 до 89-ата минута при гостуването си на Леганес, но грешка на вратаря Фернандо Пачеко доведе до изравнително попадение за крайното 1:1. Това беше последният двубой и на двата тима за първенство в Ла Лига, с което финалистът за Купата на Испания пропусна възможността да се придвижи поне с една позиция нагоре - до осмо място, което щеше да донесе допълнителни приходи на клуба заради по-високо място в класирането. Леганес пък завършва точно над изпадащите.

Алавес поведе чрез точен изстрел на Ненад Кръстичич в 64-ата минута, но във въпросната 89-а Тимор изненада стража Пачеко с далечен шут за 1:1.