Чичарито стана голмайстор №1 в историята на националния отбор на Мексико (видео)

Нападателят на Байер Леверкузен Хавиер Ернандес - Чичарито излезе на първо място в класацията за голмайстор на националния отбор на Мексико с 47 попадения.

Това стана факт, след като бившият играч на Манчестър Юнайтед се разписа в 87-мата минута при поражението на "ацтеките" с 1:2 от Хърватия в контрола, играна в Лос Анджелис.

Чичарито се появи в игра в 66-ата минута на мястото на Орибе Пералта и само 21 минути по-късно се разписа, за да задмине легендарния Харед Борхети.
Попаденито му обаче се оказа недостатъчно за мексиканците, които изостанаха с 0:2 в резултата още преди почивката след голове на Дуе Чоп и Фран Тудор за "шахматистите".
Мачът с Хърватия е част от подготовката на Мексико за предстоящия турнир за купата на Конфедерациите, където тимът ще срещне Португалия, Нова Зеландия и Русия.