Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Винъс Уилямс не се затрудни с Куруми Нара

Десетата поставена в схемата при дамите на тенис турнира от Големия шлем “Ролан Гарос” Винъс Уилямс продължава безупречното си представяне в Париж, след като за само 81 минути срази японката Куруми Нара с 6:3, 6:1.

Така 37-годишната американка записа четвърта победа над тази опонентка в четири мача и продължи към третия кръг на “Ролан Гарос”, където я очаква Елизе Мертенс или Рикел Хогенкамп. Уилямс има добри шансове да се класира и на осминафинал, защото потенциално най-високопоставената й съперница в по-следващата фаза е Доминика Цибулкова (6), която не се представя на високо ниво през 2017 година.
Винъс игра именно на осминафинал миналата година и съответно има да защитава общо 240 точки, от които й остават още 110. Ако го направи, би се вместила отново в топ 10, стига Агниешка Радванска да не спечели мача си от втория кръг в Париж.