Шампионът удържа първото място след бой над Атлетик (Сф)

Шампионът и рекордьор по титли на страната Бизони (Благоевград) остава лидер в Българската бейзболна лига. 21-кратният първенец удържа първото място след полуравностоен сблъсък с финалиста от последните две години Атлетик (София) в шестия уикенд от редовния сезон.

Двата тима поделиха серията, като си размениха по една домакинска победа. За разлика от драматичния успех с 5:4 за "атлетите" в събота обаче, ответният двубой приключи с нокаут за "бизоните" – 16:1 само за 5 ининга.

Битката на ст. "Бейзбол" в Студентски град онзи ден бе решена в последното нападение на Атлетик. В 9-ия ининг вицешампионите изоставаха с 3:4, но с три поредни хита – на Борислав Аталъков, Амаури Горрин (двоен) и Ангел Лозанов, изравниха, а при един аут Георги Лачев изстреля нов сингъл срещу Александър Благоев и получи победната RBI.

На ст. "Портър Фийлд" в благоевградския парк Бачиново вчера дерби не се получи, най-вече защото "зелените" бяха неузнаваеми в защита. Стартерът Румен Лачев даде 16 хита, а филдерите зад гърба му направиха 5 грешки, в резултат на което шампионите нанизаха 16 точки само за 4 ининга и 1/3. Парадоксалното е, че само една четвърт от тях бяха по вина на питчера (4 ER).

От развоя на дуела в тежка категория се възползва София Блус. Бронзовият медалист от 2015 и 2016 г. измести Атлетик от второто място във временното класиране, след като записа две рутинни победи с 16:1 и 17:6 в столичен дабълхедър срещу НСА-Лъвове.

Еднолично четвърти пък вече е дебютантът в първенството Койоти (Дупница), който срази директния конкурент Юнак (София) с 12:2 у дома в събота. В неделя "койотите" играха и дабълхедър срещу Академици (София) и извоюваха още две победи на своя ст. "Левски" – с 8:4 като домакини и с 9:8 като гости.

Атлетик (Сф) - Бизони 5:4