Жоро Христов с шести гол от началото на сезона (видео)

Българският нападател на американския Тампа Бей Роудис Георги Христов отбеляза шестия си гол от началото на сезона отвъд Океана. В двубой от 13-ия кръг на Източната конференция в USL неговият тим стигна до равенството 2:2 като гост на Шарлът Индипендънс.

Шампионът на България за 2009 година с фланелката на Левски откри резултата с гол от дузпа в 25-ата минута. Малко след подновяването на играта обаче, в рамките на само пет минути - между 51-ата и 56-ата, Кастийо доведе нещата до пълен обрат в полза на домакините.

Точката за “жълто-зелените” донесе Савидж, който се разписа в 83-ата минута. С нея Роудис събра 22 в актива си и запази второто място. Лидер в подреждането на Изток продължава да бъде Чарлстън Батъри, който има 24 точки на сметката си, но и мач по-малко от Джорджи и компания.