Юнак запази интригата за 4-тото място в ББЛ

Юнак (София) остава претендент за място във Финалната четворка на Българската бейзболна лига. В осмия уикенд от редовния сезон "червените" постигнаха две разгромни победи с 16:1 и 15:1 в дабълхедър срещу Атлетик (Козлодуй) и се доближиха на един мач от четвъртата позиция.

"Юнаците" вече имат 5 победи и 6 загуби и ще държат до последно под напрежение дебютанта Койоти (6-5). Двата тима имат по три мача до края на първата фаза, като последният от тях е директен двубой помежду им на 2 юли на ст. "Бейзбол" в столицата. Освен това дупничани имат домакинства срещу шампиона Бизони (Благоевград) и аутсайдера НСА-Лъвове (София), докато софиянци ще срещнат два пъти последния в класирането Академици (София).

Което означава, че е твърде вероятно двата конкурента за последното свободно място на 1/2-финалите да излязат един срещу друг от напълно равни позиции. Ако пък Койоти и Юнак завършат с равни показатели в крайното класиране, ще се гледат директните срещи, в които засега дупничани имат предимство от 12:2 като домакини.

Който от двата тима се пребори за четвъртото място, ще се изправи в плейофите срещу победителя от редовния сезон. Засега начело е София Блус (9-1), следван от Бизони (8-1) и Атлетик (София) (9-2). И трите отбора почиваха през изминалия уикенд.