Морбидели записа пета поредна победа в Moto2

Италианецът Франко Морбидели с Kalex спечели състезанието за Гран При на Холандия, осми кръг за сезона от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Moto2. Морбидели финишира пръв на пистата в Асен за 39:39.120 минути и записа пета победа за сезона.

Той изпревари само със 158 хилядни от секундата завършилия втори Томас Люти също с Kalex, който записа седмо класиране на подиума през кампанията.

Миналогодишният победител Такааки Накагами остана трети на 630 хилядни от секундата зад победителя.

Морбидели продължава да води в генералното класиране със 148 точки, следван от Люти със 136 точки и от Алекс Маркес със 113 точки.

Вчера пък стана ясно, че от следващия сезон Морбидели ще се състезава в най-високия клас на MotoGP редом до Валентино Роси и Марк Маркес.