България срази Белгия в единствената си контрола преди Евроволей 2017 (видео)

Волейболистите от национлания отбор на България сразиха Белгия с категоричното 3:0 (25:19, 25:21, 25:19) в единствената си официална контрола, която изиграха в зала “Конгресна” на ДКС във Варна пред около 1500 зрители.

Селекционерът на България Пламен Константинов заложи на най-добрите си волейболисти в стартовия състав.

Националите поведоха бързо с 5:2 и 7:4 след добри изяви в атака на Тодор Алексиев и Цветан Соколов. Перфектна комбинация Георги Братоев - Николай Николов и 8:5 за България при първото техническо прекъсване. Националите продължиха да диктуват играта. Два поредни силни сервиса на Виктор Йосифов доведоха резултата до 16:11 след ас на капитана ни. Възпитаниците на Пламен Константинов дръпнаха с 21:15 и стигнаха до геймбол при 24:17. Единична блокада на Сам Деруу срещу атака на Цветан Соколов и 24:19. България затвори първата част с 25:19.

Втората част започна много по-равностойно и двата тима се движеха заедно в резултата до 7:7. Ас на Георги Братоев изведе България напред при 8:7 при първото техническо прекъсване. Цветан Соколов изравни до 12:12. Националите излязоха напред при 14:13 след перфектна атака на Николай Пенчев с атака по диагонала от зона 4. Герт Ван Вале атакува в антената и 15:13. България дръпна с 3 точки при второто техническо прекъсване - 16:13. Перфектна комбинация Георги Братоев - Ники Николов доведе резултата до 18:14. Единична блокада на Цветан Соколов и 19:14. Страхотна тройна българска блокада направи резултата 20:14. Последваха 3 поредни точки за Белгия и Пламен Константинов бързо взе прекъсване. Страхотно подаване на Георги Братоев от зона 2 към зона 4 даде възможност на Цветан Соколов да атакува мощно за 21:17. Нова страхотна комбинация Георги Братоев - Тодор Алексиев и 22:18. България спечели и втората част с 25:22.

Третият гейм стартира с превъзходство на гостите от Белгия, които бързо поведоха с 5:1. Първото техническо пръсване дойди при 8:6 за възпитаниците на Витал Хейнен. Момчетата на Пламен Константинов съумяха да изравнят при 8:8. “Червените дяволи” пак поведоха с 12:10, но Цветан Соколов изравни при 13:13 с атака по правата от зона 4. Влезлият като резерва Тодор Скримов изравни за 14:14. Капитанът ни Виктор Йосифов даде преднина на България при второто техническо прекъсване с 16:15. Великолепна атака на Николай Николов през центъра и 17:15. Националите поведоха с 21:17. Цветан Соколов атакува изключително технично покрай двойната белгийска блокада от зона 4 и 22:18. Атака на Николай Пенчев и 23:18. Соколов изведе България до мачбол при 24:18. Тодор Скримов донесе успеха на България в мача, след като направи блокаут за 25:19.

Селекционерите на България Пламен Константинов и на Белгия Витал Хейнен решиха отборите да изиграят още 2 гейма извън официални двубой.

БЪЛГАРИЯ - БЕЛГИЯ 3:0 (25:19, 25:21, 25::19)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Николай Пенчев,