100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Русия с лесна победа над Испания

Националният волейболен отбор на Русия завърши без загубен гейм в груповата фаза на Европейското първенство в Полша. "Сборная" би без особени проблеми над Испания с 3:0 (25:19, 25:13, 25:23) в последната си среща от Група С, играна тази вечер пред над 2200 зрители в зала "Таурон Арена" в Краков.

По този начин руснаците станаха победители в групата с 3 победи от 3 мача, 9 точки и геймово съотношение 9:0, като така се класираха директно за 1/4-финалите на турнира. Там Русия ще играе с победителя от плейофа между втория от Група А - домакините от Полша, и третия от тази Група С Словения. Четвъртфиналът е в четвъртък (31 август) от 21,30 часа българско време. Отборът на Испания завърши на последното 4-о място без нито една победа и спечелена точка.

Над всички за "Сборная" бе Максим Михайлов с 18 точки (2 блока, 2 аса и 67% ефективност в атака), а Дмитрий Волков добави още 13 точки (1 блок, 2 аса, 56% ефективност в атака и 71% позитивно посрещане) за успеха. За испанците Аугусто Ренато Колито завърши с 11 точки.

РУСИЯ - ИСПАНИЯ 3:0 (25:19, 25:13, 25:23)
РУСИЯ: Сергей Гранкин 1, Максим Михайлов 18, Дмитрий Волков 13, Юрий Бережко, Иля Власов 9, Артьом Волвич 6 - Роман Мартинюк-либеро (Максим Жигалов 1, Егор Клюка 4, Александър Бутко, Илияс Куркаев 6, Валентин Голубьов-либеро)
Старши-треньор: Сергей Шляпников
ИСПАНИЯ: Анхел Тринидад 3, Аугусто Ренато Колито 11, Серхио Нода Бланко 4, Хуан Мануел Гонсалес 6, Хорхе Фернандес Валсарсел 2, Мигел Форнес 6 - Даниел Руис Посадас-либеро (Франсиско Хосе Руис 4, Хорхе Алманса 1, Алехандро Вигил)
Старши-треньор: Фернандо Муньос Бенитес.