Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Сърбия спря амбициите на България за медал на Евроволей 2017 (видео + галерия)

Волейболистите от националния отбор на България приключиха участието си на Европейското първенство по волейбол в Полша, след като загубиха 1/4-финалната си среща от Сърбия с 0:3 (21:25, 22:25, 26:28) пред 4490 зрители в зала “Таурон Арена” в Краков.
Сърбия спря амбициите на България за медал на Евроволей 2017
Отборът на Сърбия се класира на полуфинал, където ще срещне Германия. В другия полуфинал Русия излиза срещу Белгия.

Българският тим бе равностоен на сръбския в хода на целия мач, но грешки в най-важните моменти позволиха на “репрезентацията” да се наложи във всяка от трите части.
Във втората България поведе убедително, но не не задържа аванаса си.
Най-близо до успеха възпитаниците на Пламен Константинов бяха бе в третия гейм, когато тимът ни пропусна 3 геймбола, а Урош Ковачевич показа завидни умения и отикра няколко изключително трудни и важни топки, които на практика донесоха успеха на “плавите”.
1/4-финалният двубой на Евроволей 2017 България - Сърбия започна с предимство на “плавите”, които дръпнаха с 3:0 след атака на Урош Ковачевич. Розалин Пенчев намали до 2:4 и 3:5. Мощен сервис на Николай Николов и тройна българска блокада изравни резултата при 7:7. Атака на Сречко Лисинац изведе Сърбия напред с 8:7 при първото техническо прекъсване. България изравни при 9:9, но последваха 3 поредни точки за Сърбия до 9:12. Пламен Константинов взе прекъсване за България. “Плавите” увеличиха аванса си до 4 точки при 16:12 при второто техническо прекъсване. 1/4-финалният двубой на Евроволей 2017 България - Сърбия започна с предимство на “плавите”, които дръпнаха с 3:0 след атака на Урош Ковачевич. Розалин Пенчев намали до 2:4 и 3:5. Мощен сервис на Николай Николов и тройна българска блокада изравни резултата при 7:7. Атака на Сречко Лисинац изведе Сърбия напред с 8:7 при първото техническо прекъсване. България изравни при 9:9, но последваха 3 поредни точки за Сърбия до 9:12. Пламен Константинов взе прекъсване за България. “Плавите” увеличиха аванса си до 4 точки при 16:12 при второто техническо прекъсване. Атака на Сречко Лисинац през центъра изведе Сърбия до 18:14. Цветан Соколов намали до 20:22 с мощна атака. Сърбия успя да спечели първата част с 25:21.
Втората част стартира отлично за момчетата на Пламен Константинов, които дръпнаха със 7:3. Страхотно спасяване на Теодор Слапаров в защита даде възможност на националите да поведат с 8:3 при първото техническо прекъсване. Розалин Пенчев направи 9:4. Атака на Цветан Соколов и 10:6. Дражен Луборич съумя да изравни при 11:11. Теодор Тодоров замени Виктор Йосифов. Двойна блокада спря атака на Цветан Соколов и “репрезентацията излезе напред при 12:11. Тройна българска блокада и 13:13. Блокада на Розалин Пенчев и България поведе с 14:13. Сръбската блокада направи резултата 16:14 при второто техническо прекъсване. При 17:20 Георги Сеганов замени Георги Братоев. България намали до 20:22 след мощна атака на Цветан Соколов по правата. Сърбия стигна до геймбол при 24:21. Розалин Пенчев намали до 22:24, но Сърбия затвори втората част с 25:22.
Георги Сеганов остана на игрището в началото на третата част. България поведе със 7:5. Мощна атака на Цветан Соколов по правата от зона 2 напарви резултата 8:6 при първото техническо прекъсване. Три поредни точки и ”плавите” поведоха с 9:8. Страхотна атака на Сречко Лисинац - 10:9. Марко Подрасчанин атакува в аут и се стигна до ново равенство при 11:11. Николай Пенчев атакува в аут - 11:12. Нова атака в аут на Марко Подрасчанин и България поведе с 13:12. Великолепно разиграване завърши  с атак ана Цветан Соколов 14:12. Нови 3 поредни точки за Сърбия, последната направи Неманя Петрич - 15:14. “Репрезентацията” поведе с 16:14 при второто техническо прекъсване, след като бе отсъдена задържана топка на Тодор Скримов. Ас на Николай Николов доведе до 20:18 за България. Никола Гърбич взе прекъсване за Сърбия. Дражен Луборич сгреши началния удар и България поведе с 23:21. Атака на Дражун Луборич над блокадата ни и геймбол за България при 24:22. Урош Ковачевич върна една точка след страхотна атака над тройния ни блок 24:23. Цветан Соколов атакува в аут - 24:24. Тодор Скримов заби бомба в полето на Сърбия за 25:24. Никола Гърбич взе прекъсване за “плавите”. Урош Ковачевич изравни за 25:25. Нова перфектна атака на Урош Ковачевич изведе Сърбия до мачбол при 26:25. Атака през центъра на Николай Николов изравни резултата при 26:26. Сервис в аут на Николай Николов и втори мачбол за Сърбия при 26:27. Блокада на атака на Цветан Соколов и Сърбия спечели частта с 28:26 и мача с 3:0 гейма.

За България с 20 точки (1 ас, 1 блок, 51% ефективност в атака) приключи Цветан Соколов.
За Сърбия Дражен Лубурич отбеляза 13 точки (2 блока, 46% ефективност в атака), а Урош Ковачевич се отличи с 11 точки (1 ас, 48% ефективност в атака, 18% перфектно и 64% позитивно посрещане).
БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 0:3 (21:25, 22:25, 26:28)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов 20, Николай Пенчев 7, Розалин Пенчев 6, Николай Николов 4, Виктор Йосифов 2 - Теодор Салпаров-либеро (Тодор Скримов 3, Владислав Иванов, Теодор Тодоров 1, Георги Сеганов)
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
СЪРБИЯ: Никола Йовович 2, Дражен Лубурич 13, Урош Ковачевеч 11, Неманя Петрич 10, Марко Подрасчанин 10, Сречко Лисинац 7 - никола Росич-либеро (Невен Майсторович-либеро, Горан Скундрич, Максим Бучулевич, Александър Околич)
Старши треньор: НИКОЛА ГЪРБИЧ
ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 0:3 - ТУК!!!