Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:3

Мирела Демирева завърши сезона с 1.84 м

Седмата в скока на височина от Световното първенство по лека атлетика в Лондон през миналия месец Мирела Демирева завърши сезона с постижение от 1.84 метра. Сребърната медалистка от Олимпийските игри в Рио де Жанейро и от еврошампионата в Амстердам през миналата година раздели осматата позиция на финалния турнир от Диамантената лига в Брюксел тази вечер с Морган Лейк (Великобритания).

И двете се справиха с тази височина от втория опит, а след това направиха по три фаула на 1.88 м.

Това беше и последният старт за сезона на Спортист №1 на България за изминалата година. Демирева постигна най-добрия си резултат през 2017-а именно на Световното първенство в Лондон, където и в квалификациите, и във финала преодоля по 1.92 м.

Състезанието тази вечер беше спечелено от двукратната световна шампионка Мария Ласицкене, която преодоля 2.02 м. Сребърната световна медалистка Юлия Левченко (Украйна) остана втора с 1.94 м, а чехкинята Михаела Хруба зае третото място с 1.88 м.