Гръмка победа на Фленсбург! Шампионът в Бундеслигата бе повален

Фленсбург спечели голямото дерби срещу шампиона Райн-Некар (Льовен) от третия кръг на хандбалната Бундеслига за мъже. Домакините надиграха носителя на титлата от последните два сезона с 27:22 гола.

Само три дни, след като претърпяха разочарование при гостуването на Хановер, играчите на Фленсбург показаха коренно различна игра и спечелиха у дома срещу Райн-Некар за първи път от 2013 година насам (6 мача). Успехът е още по-значим, тъй като бе постигнат доста убедително срещу най-силния тим в германския хандбал през последните години.

Още в началото на срещата в отбора на домакините се усети напрежение, но то не се отрази на играта им. И двата тима бяха стабилни в защита, като за близо 15 минути игра бяха отбелязани само 10 гола - 5:5. Два от големите фаворити за титлата стигнаха до 9:9 в 24-ата минута, но в оставащите 6 от първото полувреме Фленсбург не допусна нито едно попадение и дръпна с 12:9, след като вратарят Матиас Андерсон направи отлични спасявания.

В началото на втората част "синьо-белите" продължиха да черпят сили от фантастичната атмосфера по трибуните на "Фленс Арена". Те не позволиха на шампионите да се доближат до равенството и дори увеличиха преднината си. Тя стигна 6 гола - 22:16 в 49-ата минута, когато крайният изход вече изглеждаше ясен.

"Лъвовете" от Льовен обаче показаха защо триумфираха с титлата през последните два сезона, правейки серия от 4:0. Последваха два гола на Холгер Гландорф от състава на Фленсбург, които тотално пречупиха всякаква съпротива от съперника.

Именно Гландорф бе един от двамата най-резултатни играчи на домакините. Той вкара 7 попадения, колкото и Разр Лауге Шмит. За Райн-Некар на шест пъти точен бе Патрик Гроецки.

Поражението е едва второ за шампионите от Льовен в последните им 13 мача от Бундеслигата. През новия сезон те вече имат актив от 1 победа и 1 загуба. Фленсбург излезе начело в класирането с 4 точки след два успеха и едно поражение в първите си три двубоя.

На второ място е 20-кратният шампион на Германия - Кил, който спечели с 34:32 гола като домакин на Магдебург в друг интригуващ сблъсък. За гостите това бе първа загуба за кампанията.

Гумерсбах пък постигна дебютна победа в новото първенство, печелейки с 28:27 срещу Гьопинген. Лемго записа втори успех в три двубоя след 33:29 над Лайпциг, а Фюксе (Берлин) започна с успех в първия си мач - 31:24 над Лудвигсхафен.