Иран изненада Италия в Япония (видео + снимки)

Волейболистите от националния отбор на Иран изненадаха олимпийските вицешампиони от Рио 2016 от Италия и ги победиха с 3:2 (25:19, 23:25, 28:26, 29:31, 15:11) в първия си мач на турнира Grand Champions Cup 2017, който се игра в зала “Нипон Гоиши Хол” в Нагоя (Япония) пред 4600 зрители.
Възпитаниците на Игор Колакович на два пъти повеждаха в резултата с 1:0 и 2:1 гейма, но “адзурите” съумяаха да изравнят до 2:2 гейма. В тайбрека “персите” триумфираха с 15:11.

Амир Гафур заби 21 точки (2 блока, 51% ефективност в атака), а Милад Ебадипур добави още 20 точки (2 аса, 1 блок, 60% ефективност в атака, 46% перфектно посрещане) за успеха на Иран.

Филипо Ланца игра страхотно за Италия, заби 23 точки (57% ефективност в атака, 38% перфектно посрещане), а Олег Антонов добави още 18 точки (53% ефективност в атака, 57% перфектно посрещане).

ИТАЛИЯ - ИРАН 2:3 (19:25, 25:23, 26:28, 31:29, 11:15)

ИТАЛИЯ: Симоне Джанели 6, Лука Ветори 8, Филипо Ланца 23, Олег Антонов 18, Даниеле Мацоне 13, Матео Пиано 10 - Масимо Колачи-либеро (Лука Спирито, Луиджи Рандацо, Джулио Саби 11, Симоне Бути 1)
Старши треньор: ДЖАНЛОРЕНЦО БЛЕНДЖИНИ