Победи за фаворитите в петия кръг на хандбалната Бундеслига

Хандбалният шампион на Германия при мъжете - Райн-Некар (Льовен), постигна трета победа в четири мача от началото на Бундеслигата. Носителят на титлата от последните два сезона спечели без особени проблеми с 29:26 гола при гостуването на Гумерсбах от петия кръг на шампионата. За домакините това бе четвърто поражение в пет срещи.

Хандбалистите на Райн-Некар бяха отлично през първото полувреме, в което на моменти преднината им достигна 6 гола. Почивката дойде при аванс за гостите от 13:8. Те поддържаха аванса си и през втората част, като няколко минути преди края той бе 7 попадения. Леко отпускане позволи на Гумерсбах да стигне до почетна загуба.

Успехът е 12-ти пореден за шампионите срещу този съперник, който няма победа в съперничеството от 2012 година насам.

Страхотен мач за Райн-Некар изигра лявото крило Джери Толбринг. 22-годишният шведски национал отбеляза 8 гола при 100-процентова успеваемост. Същият актив от попадения за домакините имаше Флориан Баумгартнер.

Друг от големите фаворити в германското първенство - Кил, също записа успех в петия кръг. След изненадващи

две поредни загуби от Хановер и Мелсунген

, 20-кратните шампиони надиграха гостуващия Лайпциг с 29:26 гола. Фленсбург постигна домакинска победа с 29:21 над Ерланген, а Минден и Гьопинген не успяха да излъчат победител след драматичен мач и 26:26.

Последните четири двубоя от петия кръг ще се изиграят в неделя.