Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

2 гола в последните 10 секунди и трилър в Шампионската лига по хандбал (видео)

Отборите на Райн-Некар (Льовен) и Барселона оправдаха очакванията за "мач на седмицата" в първия кръг от груповата фаза на Шампионската лига по хандбал. Шампионите на Германия и Испания изиграха драматичен сблъсък в Манхайм, предложил страхотни емоции и равенство в крайния резултат - 31:31 гола. Двубоят бе от група "А" на турнира.

Домакините, които само два дни по-рано имаха среща от програмата на Бундеслигата, бяха тотално надиграни през първото полувреме, завършило при 12:18 в полза на Барса. След почивката обаче "лъвовете" от Льовен бяха преобразени. Със серия от 4 поредни гола те намалиха изоставането си само на 1 попадение, а впоследствие дори изравниха при 23:23.

Каталунците все пак продължиха да имат предимство, повеждайки с един или два гола. Направиха го и точно 10 секунди преди финалата сирена. Френският гард Дика Мем демонстрира индивидуална класа за пореден път в мача и отбеляза за 31:30 в полза на Барса.

9-кратните европейски клубни шампиони сякаш вече бяха готови да празнуват успеха си, но Райн-Некар намери сили за още един светкавичен отговор.
Последна атака и гол на дясното крило Патрик Гроецки, който осигури точка на германския шампион, въпреки че нито веднъж в срещата нямаше аванс в резултата. Трилър от най-висока степен!
Това бе осми мач между двата тима от 2010 година насам, като това е второто им равенство и то отново на територията на Германия. В останалите шест срещи съперниците имат по три успеха.
Много силно за Райн-Некар игра големият лидер на отбора - Анди Шмид, който отбеляза цели 12 гола за 60 минути, отправяйки общо 18 изстрела. За Барселона със 7 попадения се отличи Дика Мем.
В друга среща от групата носителят на титлата от Шампионската лига от миналия сезон -
Вардар (Скопие), спечели
с 26:22 гола като гост на полския Висла (Плок). Френският вицешампион Нант също стартира с успех - 30:26 у дома срещу унгарския Сегед.