Бандата влезе при победа на Анортозис

Анортозис се утвърди на върха в първенството на Кипър след петия кръг. Отборът от Фамагуста победи с 2:0 Докса (Катакопия) и събра 13 точки - с 4 повече от втория АЕК (Ларнака). Иван Бандаловски влезе като резерва за домакините, заменяйки на почивката бившия хърватски национал Даниел Пранич. Бранителят направи само две тренировки в последните дни, но въпреки това се представи на висота. Владимир Гаджев пък не беше в групата на Анортозис заради травма.

И двата гола в двубоя отбеляза Жоао Виктор. Бразилецът откри резултата в 59-ата минута, а десетина минути по-късно успокои феновете на домакините с второ попадение.

От началото на сезона Анортозис е допуснал само един гол. В следващия кръг тимът на Рони Леви гостува на АЕК.

AНОРТОЗИС - ДОКСА 2:0
1:0 Ж. Виктор (59)
2:0 Ж. Виктор (69)