Нефтохимик на полуфинал след успех над ЦСКА! Георги Братоев се контузи (видео + галерия)

Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) се класираха на полуфинал за Купата на България, след като надделяха над вишешампионите от ЦСКА с 3:0 (25:18, 25:23, 25:22) във втората 1/4-финална среща, която се игра в зала “Младост” в Монтана пред подкрепата на доста “червени” фенове.
1/4-финал №2 на Купата на България: Нефтохимик (Бургас) - ЦСКА@@@
Шампионите от Нефтохимик успяха да поведат с 3 точки при първото техническо прекъсване - 8:5. Волейболистите на ЦСКА съумяха да изравнят при 12:12 след добри прояви на Иван Крачев и Христо Цветанов. “Червените” дори поведоха с 13:12. Бургазлии изравниха при 14:14. Атака на Иван Крачев в аут и бомбена атака на Николай Учиков дадоха аванс от 2 точки за Нефтохимик. Ас на Николай Къртев и двойна блокада на Нефтохимик даде аванс на бургазлии от 4 точки при 18:14. ЦСКА намали до 16:18 след ас на Христо Цветанов. Атака на Пламен Шекерджиев направи резултата 17:19. Последваха 6 поредни точки за шампионите и Нефтохимик затвори лесно първата част с 25:17.
Волейболистите на ЦСКА поведоха с 3:0 след ас на Христо Цветанов. “Червените” запазиха аванса си от 3 точки при първото техническо прекъсване - 8:5. Три поредни точки и атака на Георги Петров изравниха резултата до 8:8. ЦСКА пак поведе след двойна блокада на Христо Цветанов и Ивайло Стефанов срещу атака на Николай Учиков. Илия Петков атакува в мрежата и ЦСКА поведе с 10:8. Нефтохимик поведе при 13:12 след ас на Илия Петков. “Червените” отново дръпнаха в резултата при 16:15 при второто техническо прекъсване. Равенството се запази до 17:17, когато Ивайло Стефанов изравни резултата. Атака на Валентин Братоев донесе преднина от 3 точки за шампионите при 22:19. ЦСКА намали до 21:22. Нефтохимик стигна до геймбол при 24:21 след единична блокада на Николай Къртев срещу атака на Иван Крачев.ЦСКА намали до 23:24. Перфектно посрещане на Теодор Салпаров даде възможност на Георги Братоев да вдигне на единичен блок на брат си Валентин Братоев, който атакува мощно по правата от зона 2 за 25:23.

Третата част започна с убедителен превес на шампионите, които поведоха с 4:0 след атака на Николай Учиков. Трети ас на Георги Братоев в мача и 6:3 за Нефтохимик. Шампионите поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване. Единичен блок на Ивайло Стефанов срещу атак ана Николай Учиков и атак ана Тодор Костов възстановиха равенството при 8:8. При 9:8 за шампионите разпределителят на националния отбор Георги Братоев получи травма в крака. Плеймейкърът на Нефтохимик бе изнесен от игрището от съотборниците си. ЦСКА поведе при 11:10. Валентин Братоев атакува в аут на третия метър от зона 4 от много остър диагонал 12:10. Ас на Илия Петков и 11:12. Двойна блокада на Иван Крачев и Христо Цветанов 15:13 за ЦСКА. “Червените” поведоха с 16:14 при второто техническо прекъсване. Шампионите изравниха при 16:16. Пламен Шекерджиев даде преднина на ЦСКА при 17:16. Нефтохимик успя да поведе при 18:17 след ас на резервата Жани Желязков. Атака в центъра на Илия Петков - 19:17. Нов ас на Жани Желязков и 20:17. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Нефтохимик поведе с 23:20, след като Валентин Братоев атакува по блока от зона 4. Шампионите стигнаха до мачбол при 24:21 след нова атака на Валентин Братоев по правата от зона 2. Нефтохимик стигна до чиста победа с 3:0 гейма, след атака по диагонала на Георги Петров от зона 4.
Така шампионите се класираха за полуфинал 1 и утре от 15,00 часа в зала “Младост” в Монтана ще срещнат тима на Хебър (Пазарджик).
НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ЦСКА 3:0 (25:18, 25:23, 25:22)