Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Рецитал на Левски преди старта срещу "канарчетата" (видео+галерия)

Отборът на Левски разби с 5:1 Сливнишки герой в последната си проверка преди старта на сезона в Първа лига. Жерсон Кабрал (22), Станислав Костов (45), Габриел Обертан (51), Аймен Белаид (69) и Сержиу Буш (71) бяха точни за "сините", докато Николай Маринов (77) отбеляза почетното попадение за състава от Югозападната Трета лига. Преди мача столичани представиха своя отбор на стадион "Георги Аспарухов", като сред тях бяха и шестте нови попълнения. Около 1000 фенове на тима присъстваха на дъждовното и студено време в Сектор "А", които получиха безплатни дъждобрани от шефовете на клуба. Привържениците останаха доволни от видяното, след като любимците им отбелязаха пет попадения в генералната си репетиция преди домакинството на Ботев (Пловдив) другата неделя.

Левски - Сливнишки герой@@@Феновете на 26-кратните шампиони, които мечтаят през месец май отборът да прекъсне рекордната си серия от девет години без трофей, имаха възможност да видят петима от новите футболисти. Става въпрос за Станислав Костов, Филипе Нашименто, Паулиньо, Афонсо Фигейредо и Аймен Белайд, който вече е играл за клуба. Единствено новата десетка на "сините" Ривалдиньо не игра срещу тима от Трета лига, тъй като все още не е готов.

Левски - Сливнишки герой@@@Делио Роси заложи на само двама от новите - Станислав Костов водеше атаката, а Филипе Нашименто беше в халфовата линия. Капитанът Митрев беше на вратата, а Цветкович, Ейолфсон, Яблонски и Иван Горанов бяха в защита, а Жорди Гомес, Нашименто и Прохазка бяха халфовете в схемата 4-3-3, докато Антонио Вутов и Кабрал правеха компания на Костов в атака.

Левски - Сливнишки герой@@@Мачът започна със заря и димки на феновете. Първата възможност за столичани беше в 7-ата минута, когато Кабрал стреля от малък ъгъл, но Янко Димитров спаси. "Сините" атакуваха, а поради засада бяха отменени попадения на Кабрал и Костов. Все пак в 22-ата минута най-добрият на терена преди почивката Кабрал даде аванс на своя тим. Той се възползва от асистенция на Роман Прохазка.

Левски - Сливнишки герой@@@Гостите много рядко контраатакуваха, а домакините търсеха втори гол, като пропуснаха две-три добри възможности. Секунди преди края на първата част новият нападател на отбора Костов удвои. Той се разписа на празна врата след втора асистенция на Прохазка, който бе изведен от Нашименто. Голът беше четвърти на бившия таран на Пирин (Благоевград) в подготовката, което го прави най-резултатен на отбора през тази зима.

Левски - Сливнишки герой@@@На почивката Роси направи седем смени. Кръстев, Найденов, Белаид, Фигейредо, Обертан, Паулиньо и Буш влязоха на терена. Левски тръгна много силно, вдигайки оборотите и положенията пред вратата на гостите се редяха едно след друго. "Сините" направиха няколко пропуска, а в 51-ата минута Обертан вкара за 3:0. Бившият играч на Манчестър Юнайтед беше изведен от Кабрал на скорост и той майсторски се разписа за 3:0.

Футболистите на тима от Трета лига вече бяха много изморени, докато тези на Роси, подкрепяни от публиката, търсеха нови голове. Такива дойдоха в рамките на 120 секунди. Първо Беалид се завърна на "Герена" с попадение в 69-ата минута, когато засече с глава центриране на Нашименто от корнер. Това бе третата асистенция на португалеца през последните три мачаа. Веднага след това и Буш отбеляза първото си попадение в тази подотовка. Таранът от Румъния стреля с глава след подаване на Васил Панайотов, вратарят изби, но при добавката прати топката в мрежата.
В оставащите минути при една от редките си атаки Николай Маринов вкара почетно попадение за Сливнишки герой. Той стреля от 11 метра, а топката мина покрай Николай Кръстев на хлъзгавия терен.

Роси направи общо 11 смени през втората част, а отборът му пропусна да вкара шести гол в оставащите минути. Все пак феновете останаха доволни, като изпратиха тима със скандирания: "Левски, Левски, Левски" и аплодисменти.

Левски - Сливнишки герой@@@Цялата подготовка на Левски премина в Малта, където тима изигра шест мача, в които записа четири победи, едно равенство и едно поражение. След седмица най-накрая сезонът започва, а играчите и Роси ще трябва да покажат, че са по-добър отбор от есента, ако искат да върнат публиката по трибуните и да се надяват да нямат нов нулев сезон.

Интересното е, че първата среща на Делио Роси начело на Левски беше именно в контрола срещу Сливнишки герой на "Герена" през август, която гостите спечелиха тогава с 3:1.

ЛЕВСКИ (4-4-2):
Божидар Митрев (46-Николай Кръстев), Милош Цветкович (46-Ивайло Найденов), Холмар Ейолфсон (78-Георги Ангелов) Давид Яблонски (46-Аймен Белаид), Иван Горанов (46-Афонсо Фигейредо), Фелипе Нашименто (78-Нелуц Рошу), Роман Прохазка (46-Габриел Обертан), Жорди Гомес (55-Васил Панайотов), Жерсон Кабрал (65-Станислав Иванов), Антонио Вутов, (46-Паулиньо) Станислав Костов (46-Сержиу Буш)
Резерви:
Мартин Петков, Нелуц Рошу, Антоно Белмонт, Илия Юруков, Томислав Папазов

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ:
Янко Димитров, Сибил Карагьозов, Виктор Георгиев, Кристиян Николов, Радослав Постолов, Стефан Аличков, Николай Маринов, Велислав Иванов, Ничо Ничев, Мариян Хаджиев, Красимир Георгиев
Резерви:
Светослав Каменов, Даниел Попов, Даниел Стефанов, Лъчезар Свиленов, Николай Николов, Росен Колев, Валентин Иванов, Георги Гайдаров, Методи Методиев, Александър Котаров, Мартин Минев

10 февруари, Левски - Сливнишки герой 5:1

Общо: 7 мача, пет победи, едно равенство, една загуба и голова разлика 17:9 в полза на "сините".