Илия Груев загуби от бъдещ член на Първа Бундеслига

Дуисбург на Илия Груев загуби вкъщи с 1:2 срещу Фортуна (Дюселдорф) в мач от 26-ия кръг на Втора Бундеслига, с което вече изостава на 4 точки от мечтаното трето място, което дава шанс за промоция. Фортуна пък е убедителен лидер и само чудо може да го лиши от участие в елита през следващата кампания.

Първият гол падна в 40-та минута и беше много красив. Оливер Финк подаде към Рувен Хенингс, който пое топката пред наказателното поле и я изпрати в мрежата на Дуисбург с много силен и точен удар. Това беше неговият девети гол за сезона.

Такаши Усами покачи на 2:0 за Фортуна в 88-та минута, когато получи пас от Давор Ловрен сам срещу вратаря

Дуисбург успя да върне само един гол. Това се случи в добавеното време, когато Борис Ташчи беше точен след кратко разбъркване в наказателното поле на гостите.