42-годишен футболист вдъхнови Славия за първа пролетна победа (видео)

Славия спечели с 1:0 гостуването си на Дунав (Русе) в последен мач от 25-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение отбеляза Иван Минчев, който се разписа от фаул в 27-ата минута.

С основна заслуга за "бялата" победа бе 42-годишният страж Георги Петков, който на няколко пъти през втората част отчая нападателите на домакините.

В антигерой за русенци пък се превърна бразилецът Луис Карвальо, който в 89-ата минута изпусна невероятно положение, стреляйки с глава в аут от два метра.

Срещата трябваше да се изиграе вчера, но бе отложена заради наводнения терен на градския стадион в Русе.

Преди мача капитанът на "белите" Георги Петков и играчът на домакините Божидар Васев получиха букети, тъй като празнуват рождени дни. Най-възрастният играч в Първа лига навършва днес 42 години, докато бившият футболист на Ботев (Пловдив) става на 25 години.

Иначе двата тима си разделиха по едно полувреме. Първото бе за гостите от София, а второто - за русенци.

Първото по-добро положение в мача бе в петата минута, когато Виктор Сандес стреля силно, но малко над вратата на Петков. Иван Минчев пък отправи първия опасен изстрел за гостите, който мина покрай гредата в 16-ата минута.

Отлично изпълнение на фаул в 27-ата минута даде аванс на Славия. Националът Минчев не остави никакви шансове на Мартин Луков, като реализира своя шести гол в шампионата.

След почивката Дунав създаде повече чисти положения, особено към края на срещата. В 70-ата минута домакините можеха да изравнят чрез Васил Шопов. Халфът бе оставен непокрит след атака и центриране към него отдясно, но не уцели добре топката и Георги Петков спаси.

В 75-ата минута Дунав пак бе близо до попадение, но Петков отново демонстрира рефлекс отразявайки шут от десетина метра.

В 89-ата минута Луис Карвальо направи невероятен пропуск, когато от два метра не уцели вратата след центриране на Бранимир Костадинов и лиши Дунав от точката.