Рафа Надал се завърна с победа

Рафаел Надал се завърна на корта и постигна победа за Испания срещу Германия на четвъртфиналите на турнира за "Купа Дейвис", неофициално отборно световно първенство по тенис за мъже. Двубоят се играе на червени кортове във Валенсия.

Лидерът в световната ранглиста спечели срещу номер 34 Филип Колшрайбер с 6:2, 6:2, 6:3 за 2:33 часа, за да изравни резултата в двубоя на 1:1 победи.

Надал не беше играл официален мач от януари, когато се отказа на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия заради мускулен проблем на десния крак. За него това беше първи мач за "Купа "Дейвис" от септември 2016 година.

В първия мач за деня номер 4 в света Александър Зверев даде аванс на Германия след успех срещу Давид Ферер с 6:4, 6:2, 6:2 за 1:55 часа. Зверев наниза 4 аса и пласира 27 печеливши удара срещу Ферер. Испания и Германия играят за първи път за "Купа Дейвис" от 2004 година.