Нов лидер в Турция (видео)

Отборът на Истанбул Башакшехир излезе начело в турското първенство, след като победи с минималното 1:0 гостуващия Малатияспор. Елжеро Елиа в 18-ата минута отбеляза единствения гол за тима, който беше съперник на Лудогорец в групите на Лига Европа. Попадението изработи Един Виска. Босненецът подаде успоредно на голлинията на Елиа и за него остана най-лесното.

Истанбул Башакшехир имаше още доста положения, ни Емануел Адебайор, Арда Туран и Виска не успяха да решат всичко с втори гол.

Успехът позволи на тима от Истанбул да събере 59 точки - с две повече от Галатасарай. На трето място преди останалите мачове от кръга е Бешикташ с 53 точки, а четвъртият Фенербахче има 51.