Левски си тръгна доволен от "Лудогорец Арена", шампионите вдигнаха титлата (видео+галерия)

В деня за празника на Лудогорец, който получи седмата си титла на България на "Лудогорец Арена", шампионите и Левски завършиха 2:2 в дербито от 8-ия кръг на шампионския плейоф. Този резултат остави доволни и двата тима, след като "орлите" отпразнуваха своя триумф без поражение, а "сините" се доближиха до баража за място в Лига Европа.

Клаудиу Кешерю беше точен в 4-ата минута от дузпа, а Роман Прохазка изравни в 73-ата минута. Аймен Белаид си вкара автогол в 84-ата минута, докато Жерсон Кабрал възстанови равенството в 88-ата минута.

Лудогорец има рекордните за клуба 85 точки два кръга преди края, а столичани имат 61 точки, но преднината пред четвъртия Берое е три точки. В следващия кръг "сините" приемат ЦСКА-София, а заралии приемат Лудогорец, който ще бъде с втория състав.
Лудогорец - Левски@@@
Тимът на Роси ще има много проблеми преди мача с "червените", като отборът му има нужда от три точки в следващите 180 минути, за да си гарантира третото място, което дава право на участие на бараж срещу победителя във втората осмица.

Започнаха празненствата по случай седмата титла на Лудогорец@@@Ръководството на домакините беше готово за празненствата след спечелването на седмата поредна шампионска титла, като дори в цeнтъра на терена тревата бе окосена така, че да се вижда числото 7 в чест на поредния триумф в Първа лига.

Лудогорец - Левски@@@Преди първия съдийски сигнал играчите на столичани поздравиха шампиона на България с шпалир. Интересното е, че това се случва във втори пореден сезон, след като преди година го сториха на "Герена" преди поражението с 1:3.

Собствениците на "орлите" Кирил Домусчиев и Георги Домусчиев гледаха срещата от ложата в компанията на боса на гостите Спас Русев.
Шампионите излязоха с почти всички титуляри в мача със "сините".

Наставникът Димитър Димитров - Херо заложи на Броун на вратата, а Лукас Саша, Козмин Моци, Игор Пластун и Натанал действаха в защитата. Кампаняро и Яцек Горалски бяха опорните халфове, а Марселиньо, Вандерсон и Мисиджан играха зад Клаудиу Кашерю.

Лудогорец - Левски@@@Треньорът на 26-кратните шампиони на България Делио Роси имаше тежката задача да вдигне играчите си след големия провал във финала за Купата на България срещу Славия преди три дни. Италианецът не можеше да разчита на повече от половината си отбор. Само пет от титулярите срещу "белите" излязоха на "Лудогорец Арена". Това бяха Божидар Митрев, Давид Яблонски, Иван Горанов, Роман Прохазка и Габриел Обертан. Ивайло Найденов, Аймен Белаид, Нелуц Рошу, Васил Панайотов, Жерсон Кабрал и Светослав Костов бяха останалите избраници на Роси.

Лудогорец - Левски@@@През този сезон това бе четвъртият мач между двата тима. До този момент "сините" нямаха отбелязан гол срещу "орлите". Първият мач завърши 0:0 на "Герена", след което Лудогорец спечели с 2:0 в Разград, а в плейофите шампионите победиха с 1:0 в столицата.

Лудогорец - Левски@@@Още във втората минута минута Аймен Белаид удари гредата на Митрев, след като се опита да избие изстрел на Вандерсон. Две минути по-късно Яблонски фаулира Натанел в наказателното поле, а Клаудиу Кешерю беше точен със своя 26-и гол за сезона.

Лудогорец - Левски@@@Гостите, които играеха в жълто, пропиляха да завършат две-три контраатаки, докато домакините също атакуваха опасно. Яблонски получи жълт картон, който го вади от мача с ЦСКА-София във вторник, където аут заради наказание е също така и Холмар Ейолфсон.

Лудогорец - Левски@@@В 24-ата минута Натанел стреля слабо, а Божидар Митрев направи поредната си грешка тази пролет, като изпусна топката, която беше вкарана от Кешерю. Реферът Георги Кабаков обаче отсъди нарушение срещу вратаря, което беше доста спорно.

Лудогорец - Левски@@@Станислав Костов имаше два удара, които обаче не заструдниха домакините. Последните минути до края на първата част липсваха положения.

На почивката бяха наградени най-талантливите юноши от школата на Лудогорец, както и тимът до 19 години, който вчера стана официално шампион на България, а днес получи своята титла.

Хубава атака завърши с лош удар на Кампаняро в началото на второто полувреме, а след него и Мисиджан пропусна страхотна възможност, стреляйки в аут след отлично подаване на Марселиньо.
Ривалдиньо замени Костов, а Роман Прохазка стреля покрай гредата на Броун в 59-ата минута. Нов силен удар в 64-ата минута на Прохазка излезе в аут. Последва удар на Васил Панайотов, който Браун изби в корнер. Малко след това Кабаков подмина дузпа за Левски. Иван Горанов беше ритнат от Саша при опита си да центрира, но реферът даде знак играта да продължи.

Лудогорец - Левски@@@В 73-ата минута Левски изравни. Ривалдиньо изведе Обертан, който извади топката към връхлитащия Прохазка, а словакът вкара своя пети гол за сезона в първенството. Веднага след това Кабрал можеше да направи пълен обрат, но пропиля добра възможност. Обертан получи травма при головото си подаване и беше заменен от Паулиньо.

Лудогорец - Левски@@@Цветомир Панов и Якуб Шверчок влязоха, а дебют направи младият Доменик Янков. Талантът не успя да засече опасно центриране на Марселиньо, но хубав автогол на Белаид върна преднината на Лудогорец. Натанаел центрира, бранителят с плонж се опита да избие, но топката се удари в горната греда и тупна зад голлинията за 2:1.
Този мач беше от значение за гостите, които атакуваха повече след почивката, а в последните минути се хвърлиха още повече в атака, като стигнаха до равенството в 88-ата минута. Паулиньо проби отдясно и намери Кабрал, който с хубав удар от 16 метра вкара за 2:2. Това беше първото му попадение в родния елит. Накрая Натанаел от фаул стреля в стената и срещата завърши така, както задоволява и двата отбора.
Домакините, които играха много под възможностите предвид това, че мачът нямаше значение за тях, чакаха с нетърпение последния съдийски сигнал, за да могат да започнат празненствата за поредната шампионска титла. От 1962 година няма такава доминация в родния футбол. Тогава девет пъти поред титлата печели ЦСКА.

Лудогорец са шампиони на България за седми пореден път@@@Легендата Йордан Лечков награди шампионите, които бяха аплодирани от 6000 зрители по трибуните, след което всички играчи и шефове се изкъпаха в шампанско и направиха дежурната почетна обиколка с трофея.

Лудогорец са шампиони на България за седми пореден път@@@Тимът от Разград вече мисли за новия сезон и за нов опит да пробие в Шампионската лига. Ръководството готви сериозна селекция, която да обнови и подсили родния шампион.
Лудогорец са шампиони на България за седми пореден път@@@
Гостите от Левски пък си тръгнаха доволни за София, тъй като евентуално поражение в предстоящото дерби може да не се окаже фатално.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 2:2
1:0 Кешерю (4-дузпа)
1:1 Прохазка (73)
2:1 Белаид (84-автогол)
2:2 Кабрал (88)

ЛУДОГОРЕЦ: Хорхе Броун, Лукас Саша, Игор Пластун, Козмин Моци, Натанаел, Густаво Кампаняро, Яцек Горалски, Марселиньо, Вирджил Мисиджан, Вандерсон, Клаудиу Кешерю

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Ивайло Найденов, Давид Яблонски, Аймен Белаид, Иван Горанов, Роман Прохазка, Васил Панайотов, Нелуц Рошу, Жерсон Кабрал, Габриел Обертан, Станислав Костов

Стадион: “Лудогорец Арена”, Разград