Аталанта пак громи като гост в Европа, може да играе в София (видео)

След като в миналия кръг разгроми с 8:0 като гост босненския Сараево отборът на Аталанта се поздрави с нова убедителна победа в Лига Европа далече от дома. “Бергамаските” разбиха с 4:1 като гост Апоел Хайфа в първи мач от третия квалификационен кръг на турнира.

Домакините от Израел поведоха в резултата още в 7-ата минута след гол на Алмог Бузагло. От тогава до края на мача обаче те бяха категорично надиграни. Италианският тим много бързо успя да обърне развоя на срещата. Само в рамките на три минути, между 19-ата и 21-ата, първо Ханс Хатебоер, а след това и Дуван Сапата се разписаха за гостите.

И през второто полувреме Аталанта беше отборът, който доминираше. В 66-ата минута Марио Пашалич увеличи преднината на гостите, а двадесет по-късно Муса Бароу оформи крайното 4:1 в полза на тима от Бергамо.

Както е известно, ако родният ЦСКА-София отстрани Копенхаген, ще играе именно срещу Аталанта.

Апоел Хайфа - Аталанта 1:4

1:0 Алмог Бузагло 7’

1:1  Ханс Хатебоер 19’

1:2  Дуван Сапата 21’

1:3  Марио Пашалич 66’

1:4  Муса Бароу 86’