Шокираща загуба за Зенит в Минск, РБ (Лайпциг) с добър аванс срещу Университатя

Динамо (Минск) разгроми Зенит с 4:0 и нанесе най-тежката загуба на питерци в евротурнирите от 1989 година, когато отстъпиха на Щутгарт с 0:5 в Купата на УЕФА. Съставът на Сергей Семак беше неузнаваем, а резервният вратар Юрий Лодигин допусна три гола до почивката с единствените три удара в очаертанията на вратата му.

Урош Николич откри резултата за Динамо в 12-ата минута, а в 31-ата Владимир Хващинский увеличи преднината на беларуския тим. Нино Галович и отново Николич довършиха Зенит, който рискува за пръв път от 2010 година да не участва в групите на някой от двата европейски турнира.
Друг отбор от Беларус - Динамо (Брест), претърпя загуба с 0:4 при визитата си на Аполон (Лимасол). Тимът, в който шеф е самият Диего Марадона, не оказа аникаква съпротива на кипърците. Два гола вкара Зелая, веднъж се разписа Маркович, а Веретило си заби автогол.

Ред Бул (Лайпциг) очаквано победи румънския Университатя, който този път беше без българско присъствие в състава си. За германците точни бяха Ибрахима Конате, Матеус Куня и Юсуф Поулсен, а Иван Мартич върна едно попадение за Университатя в последните секунди.

Чешкият Сигма (Оломоуц) победи с 2:0 Кайрат, а Шериф (Тираспол) се наложи с 1:0 над Валур след късен гол на Бадибанга.