Полша тръгна с победа при защитата на титлата си (видео + снимки)

Действащият световен шампион Полша започна с победа защитата на титлата си на Мондиал 2018 в Италия и България. Волейболистите на "Дружина полска" дадоха гейм, но надиграха младия тим на Куба с 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:14) в първия си мач от Група D, игран тази вечер.

Срещата се игра пред над 3000 фантастични полски фенове в зала "Конгресна" на ДКС във Варна, които подкрепяха своите любимци от началото до края. Утре (13 септември) Полша ще играе от 17,00 часа срещу Пуерто Рико, който по-рано днес бе разгромен от Иран с 0:3 гейма. Кубинците утре ще почиват, а в петък (14 септември) ще спорят с Финландия от 17,00 часа.

Над всички за полския тим бе Артур Шалпук с 20 точки (1 блок, 2 аса и 59% ефективност в атака) за победата. Звездата Бартош Курек добави още 17 точки (5 блока! и 48% ефективност в атака) за успеха. За кубинците Хавиер Консепсион (5 блока! и 58% ефективност в атака) и Марлон Ерера (42% ефективност в атака) приключиха с 12 и 11 точки.

КУБА - ПОЛША 1:3 (18:25, 19:25, 25:21, 14:25)