Трети трофей в колекцията на Сие

Су-Вей Сие (Тайван) спечели турнира по тенис на твърди кортове в японския град Хирошима с награден фонд 250 хиляди долара. Поставената под номер 2 Сие победи в мача за трофея 17-годишната квалификантка Аманда Анисимова (САЩ) с 6:2, 6:2 за 58 минути.

Така опитната 32-годишна азиатка заслужи трета титла в кариерата си в първия си финал от 2012 година насам, когато триумфира в Куала Лумпур и в Гуанчжоу.

Сие започна колебливо и загуби седем от първите девет разигравания, но успя да спаси три възможности за пробив на съперничката си във втория гейм, след което започна да доминира.

Азиатката дръпна с 5:1 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част тя поведе с 4:1 и това се оказа решаващо.

Сие допусна само 6 непредизвикани грешки в мача срещу 23 на съперничката си. С победата тя ще се завърне в топ 30 на световната ранглиста за първи път след февруари 2013 година, като от понеделник ще се изкачи от 40-а на 29-а позиция в подреждането на WTA.