Франция се справи с Аржентина, чака помощ от Сърбия

Волейболистите от националния отбор на Франция запазиха шансовете си за класиране за финалите на Световното първенство в Италия и България, след като в последен си мач от Група Н от втората фаза се наложиха над Аржентина с 3:1 (25:16, 25:20, 26:28, 25:19), игран тази вечер пред по-малко от 500 зрители в зала "Конгресна" в ДКС във Варна.

По този начин "петлите" излязоха на второ място във временното класиране в групата с 5 победи, 3 загуби и 18 точки. Франция ще трябва да се надява на победа на Сърбия над действащия шампион Полша в последната среща в групата по-късно тази вечер, която да ги прати в финалната шестица на Мондиал 2018 в Торино като един от двата най-добри втори отбора. Аржентина пък завършва на последното място в Група Н с 3 победи, 5 загуби и 8 точки

Франция взе с лекота първите два гейма, съответно с 25:16 и 25:20. "Петлите", обаче, допуснаха отпускане в третия гейм, започнаха го лошо и това позволи на Аржентина да поведе с 12:7. Постепенно Франция се разигра и в края успя да изравни при 24:24, но въпреки това "гаучосите" издържаха и измъкнаха третата част след 28:26. В четвъртия гейм Франция поведе още от самото начало и до края не изпусна инициативата, като така спечели мача с 25:19 и 3:1.

Над всички за Франция бе звездата Ървин Нгапет със страхотните 28 точки (2 аса и 65% ефективност в атака) за победата. За аржентинците Агустин Лосер (4 блока и 65% ефективност в атака) и Факундо Конте (1 блок и 52% ефективност в атака) реализираха 15 и 14 точки.
ФРАНЦИЯ - АРЖЕНТИНА 3:1 (25:16, 25:20, 26:28, 25:19)
ФРАНЦИЯ: Бенжамен Тонюти 7, Стефан Бойер 12, Ървин Нгапет 28, Кевин Тили 15, Кевин Льо Ру 9, Никола Льо Гоф 8 - Женя Гребенников-либеро (Антоан Бризар, Жулиен Линеел)
Старши треньор: ЛОРАН ТИЛИ
АРЖЕНТИНА: Лучано Де Чеко, Факундо Конте 14, Хосе Луис Гонсалес 11, Кристиан Поглажен 9, Агустин Лосер 15, Себастиан Соле 2 - Алексис Гонсалес-либеро (Максимилиано Кавана 1, Мартин Рамос 1, Лисандро Дзаноти 7, Пабло Крер)
Старши треньор: ХУЛИО ВЕЛАСКО.