Чой стартира първи в решаващия за титлата кръг в Плевен

75 пилоти от България, Македония, Румъния и Турция караха в съботния ден на летищен комплекс "Долна Митрополия", Плевен по време на финалния кръг на BMU Европейски шампионат по СуперМото, както и финала на Републиканския ни пистов шампионат.

В най-интересния клас - SuperBike1000 - Мартин Чой записа най-бърза обиколка и ще се нареди първи на стартовата решетка, следван от основния си конкурент за титлата и лидер в генералното класиране Ангел Караньотов с мотор Ducati. Трети остана Петър Важаров. След това стечение на обстоятелствата, утрешната надпревара се очертава да бъде много интересна и оспорвана и да определи новия шампион в републиканския ни шампионат.

В СуперМото Александър Георгиев (МСК Плевен, КТМ) спечели квалификацията с най-бърза обиколка – 1:26.292 минути в клас OPEN. Интересното е, че в неговото време влязоха още трима състезатели, но разликата е в хилядни от секундата. Хакан Халми (МСК Севлиево, КТМ) – 1:26.384 минути, Майкъл Иванов (НСА Моторспорт, КТМ) – 1:26.602 минути, а Янко Ташев (МСК Ридо, ТМ) – 1:26.606. Халми и Иванов участват за клас S3, Георгиев и Ташев в OPEN. Двата класа караха заедно на пистата за 20 минути състезателно време. При SM Junior ( 65 и 85 кубика) квалификацията спечели Виктор Нейчев (Еър макс рейсинг, КТМ) – 1:31.991 минути, а при най-малките Живко Иванов (Панчо рейсинг тим, КТМ) направи 1:40.651 минути.

Утре (неделя) от 10:30 часа на пистата в Долна Митрополия ще започнат стартовете за Grand prix Bulgaria 2018.