Рангелов от Германия: Не съм си и мечтал за такова завръщане

Българският нападател Димитър Рангелов не скри радостта си от успешния си дебют за сезона с екипа на Енерги (Котбус). Tой отбеляза решаващо попадение в първия мач от третия си период в клуба, за който вече игра през 2007-2009 година и през сезон 2011/2012. Рангелов започна като титуляр и в началото на второто полувреме вкара с глава след центриране от корнер втория гол за успеха с 2:1 над гостуващия Карл Цайс (Йена) в срещата от 13-ия кръг на Трета лига. Българинът беше заменен след малко повече от час игра.

"Чувството отново да играя за Енерги и веднага да вкарам гол е страхотно. Не съм си и мечтал, че още в първия си мач ще се разпиша и ще победим", коментира 35-годишният таран, който записа първи минути в официален мач от средата на май.

С успеха тимът от Котбус събра 15 точки и се измъкна от зоната на изпадащите.