Байер (Леверкузен) отново гази далеч от дома, този път за Купата

Тимът на Байер (Леверкузен) продължава с головите спектакли. След като преди броени дни смазаха с 6:2 като гости Вердер (Бремен) в мач от Бундеслигата, тази вечер “аспирините” пометоха далеч от дома Борусия (Мьонхенгладбах) с 5:0. Този път двубоят бе от втория кръг на турнира за Купата на Германия.

Юлиан Брант даде начало на наказателната акция още в 5-ата минута, а в последните секунди на първото полувреме Тин Йедвай направи резултата 0:2. След почивката пък се развихри Карим Белараби, който реализира две попадения в рамките на 7 минути (67, 74). Крайният резултат бе оформен от Кевин Фоланд в 80-ата минута.

БОРУСИЯ (М) - БАЙЕР (Л) 0:5
0:1 Брант (5)
0:2 Йедвай (45+1)
0:3 Белараби (67)
0:4 Белараби (74)
0:5 Фоланд (80)

В друг сблъсък от турнира тази вечер между представители на Първа Бундеслига РБ (Лайпциг) надигра Хофенхайм с 2:0 у дома. Автор и на двата гола стана Тимо Вернер в началото на второто полувреме (48, 56).

РБ (ЛАЙПЦИГ) - ХОФЕНХАЙМ 2:0

1:0 Вернер (48)

2:0 Вернер (56)

Един елитен отбор все пак се прости с турнира тази вечер. Това е Фрайбург, който загуби с 1:2 гостуването си на втородивизионния Холщайн (Кил). Нилс Петерсен изведе Фрайбург напред още във втората минута, но домакините направиха обрат с голове на Яни-Лука Сера в 26-ата минута и на Дейвид Кинсомби 11 минути преди края.

ХОЛЩАЙН (КИЛ) - ФРАЙБУРГ 2:1

0:1 Петерсен (2)

1:1 Сера (26)

2:1 Кинсомби (79)

За осминафиналната фаза се класира и втородивизионният Дуисбург. Предпоследният в класирането на Втора Бундеслига разби с 3:0 като гост друг втородивизионен отбор - Арминия (Билефелд). Джон Ферхок отбеляза първия гол в 12-ата минута, Фабиан Шнелхард бе точен за 0:2 в 39-ата минута, а третото попадение бе дело на Коули Оливейра-Соуза, също преди почивката - в 45-ата минута.

АРМИНИЯ - ДУИСБУРГ 0:3

0:1 Ферхок (12)

0:2 Шнелхард (39)

0:3 Оливейра-Соуза (45)