Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Играч с български корени заби страхотен гол в Германия (видео)

Офанзивният футболист на Дуисбург Борис Тащи отбеляза забележителен гол във вратата на Падерборн в мача между двата тима от Втора Бундеслига. 25-годишният Тащи, който е с български корени и преди време дори бе свързван с евентуално участие в националния ни отбор, се появи в игра в 62-ата минута и точно 11 секунди по-късно изпрати топката в противниковата врата с блестящ удар от въздуха. Така роденият в Одеса футболист направи резултата 2:0, след като в 25-ата минута бразилецът Коули Оливейра-Соуза бе реализирал първото попадение за бившия тим на Илия Груев.

Дуисбург спечели с 2:0, но остава на предпоследното 17-о място в класирането, като това бе едва втората победа на отбора от началото на сезона.