Пламен Константинов и Локо (Новосибирск) с първа загуба в Суперлигата на Русия

Отборът на Локомотив (Новосибирск), който е воден от бившия селекционер на националния отбор на България Пламен Константинов, допусна първа загуба от началото на сезона в Суперлигата на Русия. “Железничарите” паднаха у дома от Динамо (Москва) с 1:3 (24:26, 25:19, 23:25, 23:25) в мач от 6-ия кръг, който се игра в спортния комплекс “Север”.

Двубоят бе изключително равностоен още от самото начало. Московчани успяха да поведат с 14:10 след блок на Дмитий Щербинин, а после съумяха да затворят първата част с 26:24.

Локомотивци поведоха в началото на втория гейм с 9:1 след ас на Марко Ивович- Отака на Илияс Куркаев направи 12:4. Възпитаниците на Пламен Константинов дръпнаха с 18:11 и после лесно спечелиха втората част с 25:19.

Ас на Дик Коой даде аванс на Динамо с 4:3. Локомотив съумя да обърне резултата до 10:8. Сергей Гранкин и компания отново се върнаха в гейма и поведоха с 18:16. Юрий Бережко застана на изпълнение на начален удар и резултата набъбна до 20:16 за Динамо. Домакините намалиха до 20:21, но московчани измъкнаха 3-ия гейм с 25:23.

Още в началото на 4-ата част Пламен Константинов взе прекъсване при 1:4. “Локомотивци” намалиха до 6:7, а по късно успяха и да поведат със 17:15 след атака на Марко Ивович. Гостите не се отказаха и постепенно изравниха играта и резултата, а в края на 4-ата част Дик Коой заби две поредни точки, които донесоха успеха на московчани с 25:23 и 3:1 гейма в мача.

Марко Ивович заби 21 точки (2 аса, 3 блока, 53% ефективност в атака, 11% перфектно и 59% позитивно посрещане), а Константин Бакун добави още 16 точки (2 аса, 45% ефективност в атака) за домакините.
Холандецът с италиански паспорт Дик Коой стана най-резултатен за гостите с 16 точки (4 аса, 1 блок, 50% ефективност в атака, 32% перфектно и 48% позитивно посрещане).

Олимпийският шампион от Лондон 2012 Юрию Берожко добави още 15 точки (1 ас, 2 блока, 75% ефективност в атака, 29% перфектно и 57% позитивно посрещане).

Така Локомотив остана та 4-ата позиция във временното класиране с 14 точки. Динамо записа 3-та победа и е на 7-о място с 10 точки.

В следващия 7-и кръг Локомотив посреща Ярославич (Ярославъл) на 1 декември.

ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) - ДИНАМО (МОСКВА) 1:3 (24:26, 25:19, 23:25, 23:25)