Черноморец на Червенков не затрудни Динамо (Киев)

Динамо (Киев) скъси дистанцията с водача в украинското първенство Шахтьор (Донецк). В последен мач от 17-ия кръг най-успешният клуб от бившия СССР победи с 2:0 водения от Ангел Червенков Черноморец (Одеса). И двата гола паднаха от дузпи. В 21-ата минута точен беше Виктор Циганков, а след почивката се разписа и Артьом Беседин.

В другата среща днес изненадата на сезона Олександрия се наложи с 1:0 при гостуването си на Ворскла (Полтава) и продължава да държи второто място. Олександрия има 36 точки - с една повече от Динамо. Шампионът Шахтьор, който направи 2:2 в градското дерби с Олимпик (Донецк), е начело с 42 точки.

Черноморец е на предпоследното 11-о място с 12 точки. След тима на Червенков е само Арсенал (Киев) на Вячеслав Грозни.