Атлетико стартира слабо, но разби четвъртодивизионен тим за Купата на Краля (видео)

Атлетико Мадрид се класира за 1/8-финалите на Купата на Краля след убедителна победа с 4:0 при домакинството си на четвъртодивизионния Сант Андреу в среща реванш от четвъртия кръг на турнира. Първият двубой завърши при резултат 1:0 в полза на “дюшекчиите”.

Домакините, в чийто състав личаха имената на много резерви, изиграха слабо първо полувреме, в което не поразиха вратата на непретенциозния си противник. През втората част обаче мадридчани заиграха много по-добре и се разписаха на четири пъти. Първи това стори влезлият като резерва на почивката Тома Льомар в 48-ата минута. В 53-ата нападателят Никола Калинич вкара дебютния си гол за “рохибланкос”, а само две по-късно Анхел Корея направи резултата класичски. Крайното 4:0 оформи Витоло в 81-ата минута.

Така с общ резултат 5:0 от двата мача Атлетико продължава напред и очаква следващия си противник за Купата на Краля.
Атлетико Мадрид - Сант Андреу 4:0
1:0 Льомар (48)
2:0 Калинич (53)
3:0 Корея (55)
4:0 Витоло (81)