Далас съкруши Шарлът с 10 тройки само за част

Далас постигна едва третата си победа като гост през сезона в НБА, но го стори по убедителен начин, печелейки със 122:84 визитата си на Шарлът. Маверикс на практика решиха всичко още през първата четвърт, в която вкараха цели 10 тройки (клубен рекорд) и която спечелиха с 42:26 по пътя към четвъртия най-изразителен успех в клубната история далеч от дома.

Лука Дончич и Денис Смит-младши вкараха по 18 точки за Мавс, Харисън Барнс остана с 15, Уес Матюс добави 11, а ДеАндре Джордан - 8 точки и 13 борби. Дончич и Смит-младши допълниха силното си представяне съответно с 10 борби и 7 асистенции, а нито един от титулярите на тексасци не игра повече от 29 минути. Селекцията на Рик Карлайл продължава да е с ужасяващ баланс при гостуванията си - 3 победи и 16 загуби.

Най-резултатен за Хорнетс бе Кемба Уокър, реализирал скромните 11 точки при стрелба от игра 4/14. Други трима играчи на домакините пък завършиха с по 10 точки - Бисмак Бийомбо, Марвин Уилямс и ДеВонте Греъм.