Бостън с четвърта поредна победа в НБА

Милуоки победи Хюстън със 116:109 в мач от Националната баскетболна асоциация. Янис Антетокунбо вкара 27 точки и добави рекордните си за сезона 21 борби за успеха на Бъкс.

За Хюстън 42 точки наниза Джеймс Хардън, който бележи 40 и повече точки в шест от последните осем мача и минимум 30 в 14 поредни срещи. Това е най-дългата серия по този показател от Трейси Макгрейди през 2003 година.

Бостън изигра най-резултатния си мач този сезон, след като се наложи над Индиана със 135:108 и записа четвърта поредна победа. Маркъс Морис завърши с 22 точки и 8 борби, а Джейсън Тейтъм добави 20 за Селтикс.

Победата е най-резултатната за Бостън над Индиана след успеха със 152:132 през декември 1990 година.

Ню Орлиънс се поздрави с трети пореден успех след 140:124 над Кливланд. Антъни Дейвис се отличи с дабъл-дабъл - 38 точки и 13 борби за успеха. Джордан Кларксън бе най-резултатен за Кливланд с 21 точки, но това не помогна на тима, който губи 11-и мач поред.

Мемфис прекъсна серия от шест поредни загуби след успех над Сан Антонио с 96:86. Марк Гасол бе най-полезен с 26 точки и 14 борби за Гризлис, а Майк Конли добави 15 точки и 6 асистенции.

Лука Дончич наниза 30 точки за Далас за победата над Финикс със 104:94, с която Маверикс прекъсна серия от седем поредни загуби.

Лос Анджелис Лейкърс победи Детройт със 113:100. Кайл Кузма вкара рекордните в кариерата си 41 точки за "езерняците", които са с баланс 3 победи и 5 загуби без контузената звезда ЛеБрон Джеймс, който лекува травма в слабините.

Кузма вкара 22 точки в третата четвърт, включително четири тройки и изправи публиката на крака.

Блейк Грифин записа 16 точки за Детройт, който губи 15-и мач в последните 19.

Чикаго допусна пета поредна загуба след 112:124 от Портланд. Си Джей Маккалъм вкара 24 точки за третата поредна победа на Портланд.