Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Добруджа обърна Пирин и е на полуфинал за Купата на България (видео + галерия)

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) се класираха на полуфинал на Купата на България в Пазарджик, след като в зала “Васил Левски” обърнаха Пирин (Разлог) с 3:1 (21:25, 25:21, 25:22, 25:20).
Така възпитаниците на Пламен Христов очакват своя съперник от следващата 1/4-финална среща, която противопоставя носителят на Купата на България за 2018 година от Нефтохимик 2010 (Бургас) и лидерът в Суперлигата - ЦСКА.
За Пирин дебютира новопривлеченият разпределител Николай Манчев, а Радослав Попов остана извън стартовия състав, защото още не може да се възстанови от гнойна ангина.
Отборът на Добруджа поведе бързо с 5:3, 8:3 и 13:8 след силна игра в атака на Велизар Чернокожев. Добруджанци поведоха с 15:11 след нова успешна атака на Велизар Чернокожев. Благовест Катранджиев намали до 13:16. Пламен Христов взе прекъсване да Добруджа при 14:16. Устремът на Пирин продължи и възпитаниците на Мирослав Живков изравниха при 16:16. Два поредни аса на Петър Бъчваров и тимът от Разлог поведе с 18:16. Пирин поведе с 4 точки при 22:18 след единична блокада на Благовест Катранджиев.Денис Чавдаров намали до 19:22. Пирин съумя да затвори първата част с 25:21.
Волейболистите на Добруджа поведоха още в самото начало на втората част с 6:3. Пиринци намалиха до 8:10, но атака в центъра на Денис Чавдаров и грешно нареждане даде аванс от 4 точки на добруджанци с 12:8. Тимът от Разлог намали отново разликата до 2 точки при 12:14. Пламен Хростов взе прекъсване, след което Велизар Чернокожев направи бързо резултата 16:12. Нова атака на Велизар Чернокожев от зона 2 по диагонала и 20:17. Галин Николов даде преднина от 23:19 за Добруджа. Атаки на Александър Кордев и Денис Чавдаров донесоха успеха на Добруджа във втората част с 25:21.
Велизар Чернокожев даде преднина от 3:0 за Добруджа в началото на третата част. Две поредни отигравания в атака на Галени Николов и 6:3 за добричлии. Атака през центъра на Денис Чавдаров - 12:8. Грешка от начален удар на Йордан Желязков и ас на Велизар Чернокожев доведе резултата до 14:9 за Добруджа.Нова успешна на атака на Велизар Чернокожев и 19:16. Руският разпределител Александър Мжиелски записа точка за добруджанци след контраатака - 23:19. Волейболистите от Пирин успяха да намалят само на точка при 22:23. Петър Бъчваров би начален удар в мрежата 22:24, а Велизар Чернокожев донесе успеха на Добруджа в третата част с 25:22 след атака по правата от зона 2.
Възпитаниците на Пламен Христов поведоха с 5 точки в началото на 4-ата част с 8:3. Волейболистите от Разлог намалиха бързо до 8:9. Пирин изравни при 11:11 след контраатака на Радослав Попов. Денис Чавдаров изведе Дъбруджа напред при 13:12. Игор Анотюк направи 17:14. Двоен блок на Денис Чавдаров и Александър Мжиелски доведе до 19:16. Мирослав Живков взе прекъсване за Пирин. Единична блокада на Велизар Чернокожев и 21:17 за Добруджа. Велизар Чернокожев изведе Добруджа до мачбол с мощна атака за 24:19. Победната точка за тима от Добрич реализира Александър Кордев за 25:20 и 3:1 гейма.