Фейенорд нокаутира Аякс в мач с 8 гола (видео)

Тимът на Фейенорд разгроми с 6:2 като домакин Аякс в мач от 19-ия кръг на холандското първенство. Ротердамци прегазиха гранда от Амстердам след вихрено второ полувреме. Гостите от Амстердам реализираха първото попадение в срещата - още в 8-ата минута чрез Ласе Шьоне, който порази целта от фаул. С голове на Йенс Туурнстра (16) и Стивън Бергхюис (31) Фейенорд обърна резултата до 2:1, а в 33-ата Хаким Зиех бе точен за 2:2. Оттук до края на двубоя обаче Фейенорд бе господар на терена.
Първо ветеранът Робин ван Перси направи резултата 3:2 с гол в 42-ата минута, а в 56-ата отново той бе точен за 4:2. В 75-ата минута Тони Вилхена отбеляза пети гол за ротердамци, а крайния резултат и разгромното поражение на Аякс оформи в 84-ата минута появилият се в игра секунди по-рано Ясин Аюб.

Фейенорд е трети в класирането с 39 точки, а Аякс е втори с 47. Лидер е ПСВ Айндховен с 52 точки.