Левски удари ЦСКА във волейболното дерби на България (видео + галерия) 07 февруари 2019 | 20:23
7082
19
Волейболистите на Левски изненадаха вицешампионите от ЦСКА и ги победиха с 3:1 (28:26, 22:25, 25:17, 25:23) в дербито от 16-ия кръг на Суперлигата за мъже, което се игра в столичната зала “Универсиада”.
Успехът бе 11-и за възпитаниците на Владимир Николов от началото на сезона и ги изкачи на трето място във временното класиране с актив от 31 точки и мач повече. ЦСКА допусна трета загуба от началото на шампионата и с актив от 37 точки останаха на второто място.
Дербито започна отлично за домакините от Левски, които дръпнаха бързо с 3:0 след добра серия от начален удар на Трифон Лапков. Иван Петров заби първите 2 точки за “сините”, а ас на Трифон Лапков направи 3:0. Единична блокада на Христо Цветанов намали резултата намали резултата до 3:4. Нова атака на Иван Петров и 5:3. Атака на шотландския център Марк Макгивърн доведе до 7:5. Ас на Симеон Александров изравни резултата при 7:7. Александров сгреши началния удар и Левски поведе отново при 8:7. Атака по правата на Смилен Мляков от зона 2 9:7. Нова добра серия на Трифон Лапков изведе “сините” напред с 3 точки при 11:8. Единичен блок на Христо Цветанов и 9:11.
При 14:10 за Левски Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Атака на Иван Петров и 15:11 за “сините”. Атаки на Марк Макгивърн и на Трифон Лапков доведоха аванса на “сините” до 17:12. Успешна Атака на Пламен Шекерджиев и неуспешна блокада на Теодор Богданов намалиха разликата до 17:15. Владо Николов взе прекъсване за Левски. Ас на Симеон Александров намали преднината на “червените” до 1 точка при 17:16. Атака в аут на Трифон Лапков доведе до равенство при 19:19. Мощна атака на Венцислав Георгиев изведе ЦСКА напред при 20:19. Марк Макгивърн изравни при 21:21 с атака през центъра. Единична блокада на Марк Макгивърн и Левски пак поведе с 22:21. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Смилен Мляков прати топката далеч в аут от начален удар - 22:22. Двойна блокада спря атака на Смилен Мляков по правата от зона 2 и 23:22 за “червените”. Следващата атака на Смилен Мляков от зона 2 по блокадата бе успешна и 24:23 за Левски. Симеон Александров изравни при 24:24. Трифон Лапков изведе Левски до втори геймбол при 25:24. Симеон Александров изравни при 25:25. Мощна атака на Трифон Лапков от зона 4 по диагонала изведе “сините” до геймбол №3 в първата част 26:25. Тодор Костов изравни с атака през центъра - 26:26. Нова атака на Смилен Мляков и 27:26. При следващото разиграване Пламен Шекерджиев спаси много трудна топка отскочила извън полето, но я прати в тавана на залата и успех за Левски в първата част с 28:26.
Втората част започна равностойно. ЦСКА поведе с 4:3 след атака на Венцислав Георгиев. Две поредни атаки на Трифон Лапков и Левски поведе със 7:6. Единичен блок на Владимир Станков и 9:9. Последваха 5 поредни точки за ЦСКА след две атаки на Христо Цветанов, блок на Симеон Александров и грешка на Трифон Лапков, след което “червените” дръпнаха с 14:9. Трифон Лапков намали до 12:16. Атака на Венцислав Георгиев и блок на Владимир Станков направи преднината на ЦСКА 18:12. Трифон Лапков върна надеждите на Левски с атака за 13:18. Пламен Шекерджиев атакува в аут - 14:18. Нова двойна блокада Владимир Станков, Тодор Костов спря атака на Трифон Лапков и ЦСКА поведе с 19:15. Трифон Лапков атакува мощно по блокадата за 16:20. Ас на Теодор Богданов намали разликата до 3 точки при 17:20. Сашо Попов взе прекъсване за “червените”. Атака на Христо Цветанов изведе ЦСКА напред при 21:17. Единични блокади на Смилен Мляков и Марк Макгивърн и Левски намали до 19:22. Александър Попов взе ново прекъсване за ЦСКА. Ас с помощта на мрежата за Смилен Мляков 20:22. Смилен Мляков прати следващия начален удар в аут - 20:23. Нова атака на Смилен Мляков и 21:23. ЦСКА стигна до геймбол при 24:21 след атака на Венцислав Георгиев. Смилен Мляков атакува мощно по правата от зона 2 за 22:24. Симеон Александров отигра атаката по правата от зона 2 и донесе успеха на ЦСКА във втората част с 25:22.
Милослав Димов замени Теодор Богданов в началото на третата част, но ЦСКА поведе набързо с 3:0. Две поредни атаки на Смилен Мляков направиха резелтата 2:3. Атака на Смиеон Александров и 5:3 за ЦСКА. Трифон Лапков намали до 4:5 след атака. ЦСКА поведе с 6:4, но след това последваха 4 поредни точки за “сините” и те поведоха с 8:6 след сгрешен начален удар на Венцислав Георгиев и 3 поредни грешки в атака на Симеон Александров. Четвърта поредна грешка в атака на Симеон Александров и Левски поведе с 9:7. 44-годишният ветеран Ивайло Стефанов замени Симеон Александров. Единичен блок на Милослав Димов и 10:7 за “сините”. Атака на Милослав Димов и ас на Трифон Лапков изведоха Левски с 4 точки преднина при 12:8. Стефан Стоянов замени Владимир Станков на разпределителския пост при “червените”. Атака в аут на Пламен Шекерджиев и Левски дръпна с 14:8. Сашо Попов взе прекъсване за ЦСКА. Две поредни мощни атаки на Смилен Мляков направиха резултата 18:10. Иван Крачев замени Венцислав Георгиев в състава на ЦСКА. Сервис в аут на Христо Цветанов и 19:11 за “сините”. Блокада на Трифон Лапков и 20:11. Иван Крачев заби ас за 13:20. Владо Николов взе прекъсване за Левски. Иван Крачев намали до 14:21. Ивайло Стефанов сгреши началния удар и 22:13 за Левски. Единична блокада на Смилен Мляков - 23:14. Единичен блок на Пламен Шекерджиев срещу атака на Трифон Лапков 16:23. Смилен Мляков изведе Левски до геймбол в третата част при 24:16. Милослав Димов донесе успеха на “сините” в третата част с 25:17.

Волейболистите на ЦСКА поведоха с 4:1 след атака на Пламен Шекерджиев и атака в аут на Трифон Лапков. Левски намали до 4:5 след грешка в атака на Тодор Костов. Троен блок спря атака на Венцислав Георгиев за 6:6. Пламен Шекерджиев даде аванс на ЦСКА от 2 точки при 8:6. Атака на Венцислав Георгиев и 10:7. Смилян Мляков намали до 8:10. ЦСКА дръпна с 13:8 и Владо Николов взе прекъсване за Левски. Пусната топка на Делчо Раев и 11:15. Ивайло Стефанов атакува за 17:12 за “червените”. Смилен Мляков съумя да намали до 14:17. Единичен блок на Тодор Костов и атака на Пламен Шекерджиев изведоха ЦСКА напред с 19:14. Смилен Мляков намали до 15:19. Венцислав Георгиев направи аванас на ЦСКА 5 точки при 20:15. Сервис в мрежата на Пламен Шекерджиев и ас на Смилен Мляков върнаха надеждите на волейболистите на Левски, които намалиха на 19:21. Трифон Лапков намали до 20:21 с атака по диагонала от зона 4. В следващата атака на Трифон Лапков се наложи да вдигне топката, но Смилен Мляков не сгреши и изравни при 21:21. ЦСКА отново поведе с 22:21, но Смилен Мляков пак отигра в атака за 22:22. Нови 2 поредни успешни атаки на Смилен Мляков изведоха “сините” до мачбол при 24:22. Успехът на Левски подпечата “шотлондският боец” Марк Макгивърн с атака през центъра за 25:22.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 3:1 (28:26, 22:25, 25:17, 25:23)
ЛЕВСКИ: Делчо Раев, Смилен Мляков, Трифон Лапков, Иван Петров, Теодор Богданов, Марк Макгивърн - Ивайло Лалов-либеро (Димо Димов)
Старши треньор: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ
ЦСКА: Владимир Станков, Венцислав Георгиев, Пламен Шекерджиев, Симеон Александров, Христо Цветанов, Тодор Костов - Мартин Божилов-либеро (Стефан Стоянов, Иван Крачев 2)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.
Мачове от 16-ия кръг в мъжкото първенство на България по волейбол:

Левски София - ЦСКА 3:1 (28:26, 22:25, 25:17, 25:23)

11. Дея спорт Бургас 14 3 12 14:39 9
12. Миньор 15 2 13 13:41 6

* Заб. Броят на победите има приоритетно значение за класирането.

ГАЛЕРИЯ то мача ЛЕВСКИ - ЦСКА 3:1 - ТУК!!!

08 февруари 2019 | 13:05

Някаква идея каква е ползата от мачове пред празни трибуни? После нямало спонсори, нямало пари, но играем дерби пред 100 човека. Рейтинг: 4 0

Врацата (Гост) 16 отговор
08 февруари 2019 | 09:46

bez pari - lkova. Hvana se s Mikre i 6te strada, kak i drugite sporve. Sega i bez zala 6te ostanat Рейтинг: 1 0

dims (Гост) 15 отговор
08 февруари 2019 | 09:38

Много груба грешка на Сашо Попов. В четвуттия гейм не трябваше да оставя Ивайло Стефанов на игрището. Самия той трябваше да осъзнае, че мястото му не е на терена и да подскаже на Попов. Но може и той да се е натискал да играе. Може и да е добър, но не е за такива тежки мачове. Той не може да скочи и забие топката. Няколко пъти му я вдигаха и той само я прехвърли. Рейтинг: 4 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Я (Гост) 14 отговор
08 февруари 2019 | 08:58

Млекарката най големия боклук във волейбола,намразих семейния отбор на Владо заради тоя боклук! Левски беше преди време,това в момента не е Левски! Рейтинг: 11 3

Нафтата ХебАр (Гост) 13 отговор
08 февруари 2019 | 08:38

Мача на нефтохимк ХебАр е в петък тоест днес не в събота .. РЕДАКТИРАЙТЕ СИ НОВИНАТА ЗАЛАТА В БЪРГАС ПАК ЩЕ ОСТАНЕ ПРАЗНА Рейтинг: 1 0

07 февруари 2019 | 20:44

https://goaltycoonuk.000webhostapp.com/ Играй футбол мениджър безплатно и печели РЕАЛНИ ПАРИ!!! Регистрация за 2 минути!!! Рейтинг: 1 0

07 февруари 2019 | 20:25

честито на пенсионерския клуб. как да имам млади играчи ,,,, след като играят гладните старци ...у кочината. след монтана сега и ЛЕВСКИ ви дрънна.измислен комунистически символ Рейтинг: 20 10

07 февруари 2019 | 19:30

еееее александров, дано окуцееш като сакатлиев . ще умреш ама срешу ЛЕВСКИ си изрод... селяндур Рейтинг: 7 13

Волейбол

Зенит (Казан) представи голямата си звезда Цветан Соколов (видео + снимки) 25 юни 2019 | 15:16
Групата на мъжкия национален отбор за турнира от Волейболната лига на нациите в Пловдив 26 юни 2019 | 10:16
Николай Пенчев стана баща за първи път 25 юни 2019 | 22:45
В Русия: Гълъб, Сокол и Врана подсилиха Зенит! 25 юни 2019 | 17:20
Ясни групите и програмата за финалната шестица на Лигата на нациите при жените 25 юни 2019 | 17:43
Светослав Гоцев очаква най-добрата оферта 25 юни 2019 | 10:54
Данчо Лазаров: Отборът ни вече добива облик (видео) 25 юни 2019 | 16:35
Кметът на Пловдив Иван Тотев призова феновете да подкрепят волейболните национали (видео) 25 юни 2019 | 16:18
Чоно Пенчев: Пловдив е много волейболен град! Очаквам празник (видео) 25 юни 2019 | 16:12
Георги Братоев: Може би за първи път ще играем в най-добрия състав (видео) 25 юни 2019 | 16:01
Валентин Братоев: С публиката в Пловдив можем да постигнем и 3 победи 25 юни 2019 | 15:31
Хебър с поредна изненада за своите фенове 25 юни 2019 | 11:44
Марица отново в групите на Шампионската лига! 25 юни 2019 | 10:57
Марица U13 завърши по шампионски без загубен гейм 25 юни 2019 | 10:43
България с всичките си звезди в Пловдив 25 юни 2019 | 00:57
Пресконференция на Иван Тотев, Данчо Лазаров и звезди от националния отбор преди мачовете в Пловдив 24 юни 2019 | 17:31
Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.