Лион изпусна аванс от два гола срещу Страсбург (видео)

Лион не можа да се справи като гост със Страсбург и мачът помежду им от 28-ия кръг на Лига 1 завърши 2:2. Отборът на Брюно Женесио водеше с 2:0 след две попадения на Муса Дембеле, но два гола в рамките на една минута, дело на Людовик Ажорке, донесоха ценна точка на елзасците.

Още в 3-ата минута защитникна Страсбург направи много груба грешка и постави началото на атака, завършила с точен удар на Дембеле. Малко след почивката Усем Ауар прокара топката между краката на Ламин Коне, който го фаулура в наказателното поле. Дембеле реализира дузпата и изглеждаше, че Лион лесно ще стигне до трите точки.В 69-ата минута Адриен Томасон центрира от левия фланг и Ажорке намали, а само минута по-късно комбинация между двамата завърши с нов гол на Ажорке за крайното 2:2.

Лион е трети в класирането с 50 точки, а Страсбург е 9-и с 38.