Спортинг излезе 3-и в Португалия (видео)

Минимална победа с 1:0 над Санта Клара изкачи Спортинг (Лисабон) на 3-о място в класирането на португалското първенство. Единствения гол отбеляза Рафиня в 59-ата минута.

"Зелено-белите" очакваха лесно да стигнат до успеха, но съперникът им нямаше загуба в предишните си 4 мача, а в три от тях не беше допускал попадение във вратата си. В началото на второто полувреме щастлив рикошет в гърба на Вендел спаси Спортинг от сигурен гол. Малко след това капитанът Бруно Фернандеш поднесе топката на крака на Рафиня и той опъна мрежата.

Спортинг събра 55 точки и изпревари по голов разлика Брага. Начело са Порто и Бенфика с по 60 точки.