Караньотов с категорична победа над Чой на "Серес"

Над 5000 човека избраха неделния ден, за да дойдат до пистата в гръцкия град Серес и да наблюдават на живо състезанията от 2-ия кръг на BMU ROAD RACING CHAMPIONSHIP 2019. Както в събота, така и в неделя българските пилоти се представиха повече от убедително и отново нашата страна завоюва отборната титла благодарение на 9-те подиумни класирания. Общо 103-ма пилоти от 7 държави взеха участие през уикенда в състезанията.

Клас SBK 1000

Безспорно най-очакваното състезание за феновете на мотоциклетния спорт, които дойдоха в Серес и го гледаха на живо. Ангел Караньотов (България, Ducati, Оverdrive racing) победи и днес, а Мартин Чой (България, ЕКО Рейсинг BMW Моторад) остана втори. Караньотов поведе още от старта и заедно с Чой и Роберт Мурешан (Румъния) караха в колона един зад друг. В третата обиколка Чой задмина Мурешан, но темпото на Караньотов беше много бързо и нямаше как да бъде застигнат. След пресичането на финала разликата между тях беше 8 секунди.

В Клас SP125 резултатът от квалификацията се повтори. Победа за Антониос Аврамупулис (Гърция, Aprilia - 15:50.834 минути). Жулиета Ленкова-Апостолова (България, МСК Плевен, Aprilia - 15:58.215) остана втора, а трети - Митко Митков (България, Мотомания.БГ, Aprilia - 16:21.484 минути).

Клас SSP 300 нямаше българско участие. Победата отиде в ръцете на Христос Папаникулау от Гърция с Kawasaki, а на второ и трето място финишираха Омер Карпуз и Халил Карпуз от Турция с Yamaha.

Клас F600

Състезанието се разви отлично за победителя Павел Драганов (България, Троян мото клуб, Yamaha). Той стартира от първата позиция и до финала не даде шанс на конкурентите си.

В Клас F1000 победата заслужено спечели Агах Орман (Австрия, Aprilia), който поведе колоната от старта и кара убедително през цялото време.

В Клас SSP 600 oтново бе много оспорвано и интересно състезание. Всичко се реши в предпоследната обиколка, когато Димитрис Каракостас (Гърция, Yamaha) успя да изпревари лидера Милен Георгиев (България, МСК КИДА Моторспорт, Yamaha). На няколко пъти Каракостас направи опити за изпреварване, но Георгиев не позволяваше да бъде изпреварен. Така до 12-ата обиколка когато гръцкия пилот влезе от вътрешната страна на завоя и успя да оглави колоната.

Следващите 3 и 4 кръг на BMU ROAD RACING CHAMPIONSHIP 2019 ще бъдат отново на пистата в Серес в периода 19-21 април.