Латифи с първата победа за сезона във Ф2, Мик Шумахер - осми в дебюта си

Пилотът от академията на Уилямс Николас Латифи спечели първото състезание от първия кръг за сезона във Формула 2 в Бахрейн. За канадеца това е трета победа в шампионата и той стигна до нея с доста пот.

Латифи стартира едва шести, но успя да си проправи път напред и да излезе начело. Влизайки в пита за смяна на гуми обаче, той бе забавен от механиците си, загуби пет секунди и се върна в колоната отново шести. Въпреки това с новите си смеси Латифи успя да стопи пасива си и за втори път се пребори за челното място при девет оставащи обиколки.

Лука Джиото финишира втори, а тест пилотът на Макларън във Формула 1 Сете Камара взе третото място.

Синът на легендарния шампион във Формула 1 Михаел Шумахер - Мик направи дебюта си в шампионата. 20-годишният пилот стартира десети и завърши с две места по-напред, като направи умна маневра в последната обиколка. Следващата седмица Мик ще направи дебюта си с болид от Формула 1, карайки за Ферари и Алфа Ромео в първия сезонен тест в Бахрейн.