Левски (U14) свали ЦСКА-София от върха

Юношите на Левски до 14 години надиграха с 3:1 като гост ЦСКА-София и свалиха червените от върха. Сините поведоха чрез Василев в 20-ата минута, който вкара с добавка след шут на Атанасов и спасяване на Касабоков. Само три минути по-късно домакините изравниха, когато Георги Димитров прехвърли Андреев за 1:1.

След половин час игра Левски отново взе гол преднина, когато Асенов вкара с глава след центриране от корнер. Крайното 3:1 оформи Атанасов с второто си попадение в мача, реализирано в 40-ата минута с шут от 12-13 метра.

С тази победа Левски свали ЦСКА-София от първото място. Лидер в групата е Национал (53 точки), сините са втори с точка и мач по-малко, а червените вече са на трета позиция с 51 точки.

ЦСКА-СОФИЯ: Константин Касабоков, Наско Цеков (Константин Йорданов), Иван Нешков, Росен Маринов, Теодор Иванов, Николай Няголов, Кристиан Грозданов, Юлиан Илиев (Браян Стефков), Ясен Спиров, Кристиан Георгиев, Георги Димитров

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Константин Габерски, Слави Чакъров, Георги Коричков, Емил Кьосов (Стилиан Бързачки), Антоан Стоянов, Александър Асенов, Симеон Василев (Антон Иванов), Любомир Тодоров (Христо Груев), Виктор Атанасов (Виктор Димитров), Виктор Добрев

снимка: cska.bg