Хитрино с минимална победа над Кубрат 2016

Футболистите на Хитрино постигнаха минимална победа с 1:0 над Кубрат 2016 в среща от първенството в Трета лига – Североизток. Голът във вратата на Димитър Лазаров отбеляза един от двамата централни защитници на Хитрино Боян Николов още в 13-ата минута. Разбъркване в наказателното поле на гостите с неумела намеса на защитниците и вратаря позволи на Боян Николов от непосредствена близост да забие топката в мрежата. Мачът премина под диктовката на Хитрино, но и гостите имаха своите положения.

В нападение те разчитаха на Гюрсес Александров, Петър Петров и Десислав Петков, подпомагани от Георги Ненков, Илиян Георгиев и Александър Недев. Въпреки старанието и желанието им за отбелязване на гол това не се случи до края на двубоя, благодарение на много добрата игра на защитата на Хитрино. Многото пропуски на нападателите на домакините запазиха минималната преднина до края на срещата. Новите 3 точки в актива изведоха Хитрино на четвъртото място в класирането, докато загубата прати тима на Кубрат 2016 на деветото място.