Журналистите в Англия избраха друг за №1

Нападателят на Манчестър Сити Рахим Стърлинг беше определен за №1 в класацията за “Футболист на сезона в Англия” в допитването сред членовете на Асоциацията на пишещите журналисти. Това идва часове, след като английският национал остана втори във вота на Асоциацията на професионалните футболисти, където пък победител стана Вирджил ван Дайк. Сега защитникът на Ливърпул е подгласник на Стърлинг в анкетата на представителите на медиите. Трети е Серхио Агуеро от Манчестър Сити. Вчера Стърлинг все пак триумфира при вота за “Най-добър млад футболист” през сезона.

24-годишният състезател на “гражданите” има 17 гола и 12 асистенции в Премиър лийг. Той може да завърши с требъл, след като отборът вече спечели Купата на лигата, а освен това е лидер в първенството и е на финал за Купата на Англия.

През миналата кампания журналистите отличиха като най-добър Мохамед Салах от Ливърпул.